pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Serce Jezusa. Rozważania - okładka książki
Serce Jezusa. Rozważania pozycja dostępna
»
»
»
Zamieszkam w domu Pana. Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych
książka:

Zamieszkam w domu Pana. Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 110x180 mm
EAN: 9788376606118
ISBN: 978-83-7660-611-8
Data: 2013-02-12
Cena wydawcy: 16.80 złpozycja niedostępna

Zamieszkam w domu Pana. Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych - ks. Tomasz Rusiecki - opis książki:

Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych. Jak niezastąpioną rolę pełni w Kościele kapłan (...), bo gdy kapłan chrzci, Chrystus chrzci, gdy kapłan głosi słowo Boże, to samo czyni Chrystus. Tak ks. T. Rusiecki rozpoczyna swe rozważania napisane w 150 rocznicę Unii Apostolskiej Kleru i dedykowane bł. Janowi Pawłowi II, autorowi Adhortacji Pastores dabo vobis, którą papież poświęcił tożsamości i duchowości kapłanów. W niniejszej książce, kolejnej w serii Z Dobrym Pasterzem, znajdziemy sześć tematycznych medytacji podporządkowanych myśli przewodniej, jaką jest Kościół jako dom dzieci Bożych, gdzie prezbiterzy i osoby konsekrowane pełnią odpowiedzialne zadania służące jego wzrostowi. Refleksję nad formacją tych sług Pana uzupełniają modlitwy o dar powołań. Ks. Tomasz Rusiecki, kapłan diecezji kieleckiej, wykładowca teologii duchowości w WSD w Kielcach, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, diecezjalny ojciec duchowny, dyrektor Unii Apostolskiej Kleru. Odbiorcy: - głównie duszpasterze i osoby konsekrowane, ale także wszyscy szukający miejsca we wspólnocie Kościoła. Dlaczego warto przeczytać tę książkę: - wychodzi naprzeciw duchowym potrzebom głosicieli Ewangelii oraz tych, którzy oddali całe życie Chrystusowi Oblubieńcowi i pragną być Jego świadkami - wprowadza do pogłębionych rozważań nad samoświadomością, kondycją i znaczeniem współczesnych uczniów Jezusa w dzisiejszym, pełnym rozmaitych zagrożeń świecie - zawiera modlitwy o owocne powołania kapłańskie i zakonne.

Książka „Zamieszkam w domu Pana. Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 208 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zamieszkam w domu Pana. Medytacje i modlitwy dla kapłanów i osób konsekrowanych"