pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zakażenia krwiopochodne. Profilaktyka

Autor książki:

Aneta Nitsch-Osuch

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788320059359
ISBN: 978-83-2005-935-9
Data: 2020-03-11
79.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zakażenia krwiopochodne, pomimo znacznej poprawy sytuacji epidemiologicznej w tym zakresie w Polsce, pozostają nadal groźne i stanowią istotny problem, nie tylko w wymiarze jednostkowym, ale także dla zdrowia publicznego.

Monografia Zakażenia krwiopochodne. Profilaktyka przedstawia najistotniejsze zagadnienia związane z tą tematyką. W publikacji zostały zaprezentowane:
- aktualna wiedza epidemiologiczna, zarówno światowa, jak i krajowa, odnosząca się do zagrożeń związanych z zakażeniami krwiopochodnymi;
- współczesne możliwości leczenia, w tym swoistej, nieswoistej oraz farmakologicznej profilaktyki przedekspozycyjnej, a także poekspozycyjnej;
- procedury zapobiegające skutkom ekspozycji na materiał biologiczny w świetle obowiązujących w Polsce aktów prawnych.

Książka omawia najbardziej popularne zakażenia wirusowe szerzące się drogą krwiopochodną. W kompleksowy sposób przedstawia objawy, przebieg oraz diagnostykę i leczenie zakażeń krwiopochodnych. Została w niej uwzględniona swoista, nieswoista oraz farmakologiczna profilaktyka zarówno przedekspozycyjna, jak i poekspozycyjna. Ważną częścią monografii jest procedura postępowania na materiał biologiczny potencjalnie zakaźny. Całość została dopełniona aktualną wiedzą uwzględniającą nie tylko krajowy, ale także światowy stan epidemiologicznych zagrożeń zakażeniami krwiopochodnymi.

Monografia spełnia kryterium kompendium wiedzy o najbardziej popularnych zakażeniach wirusowych, szerzących się drogą krwiopochodną i - niestety - ciągle stających się przyczyną zakażeń szpitalnych [...]. Wiedza w niej zawarta będzie bardzo przydatna lekarzom medycyny rodzinnej i publicznej opieki zdrowotnej, a także pielęgniarkom epidemiologicznym i członkom szpitalnych zespołów kontroli zakażeń. [...] Zespół autorów i aktualna tematyka publikacji z pewnością części czytelnikom odświeży, a części wzbogaci wiedzę tak niezbędną w codziennej medycznej praktyce zawodowej.

Fragment recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Gładysza

Książka "Zakażenia krwiopochodne. Profilaktyka" - Aneta Nitsch-Osuch (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2020 r. Cena 79.61 zł. Zapraszamy na zakupy!