pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji

Autor książki:

Dionisios Sturis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788366839458
ISBN: 978-83-6683-945-8
Data: 2021-06-15
29.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dionisios Sturis wraca z kontynuacją bestsellerowego tomu Grecja. Gorzkie Pomarańcze. Nagradzany autor domyka reporterski dyptyk o współczesnej Grecji. Opowiada intymną, bolesną, a zarazem uniwersalną historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle - mieć pochodzenie.

Apo pu ise? Skąd jesteś? pytają siebie nawzajem Grecy, gdy chcą wiedzieć, z kim mają do czynienia. To niewinne pytanie - o geografię, rodzinną wioskę, o ojca - w ostatnich latach zyskało dodatkowe, mroczne oblicze: stało się okrzykiem bojowym faszystów. Często było to ostatnie pytanie, jakie słyszały ofiary ksenofobicznej przemocy - imigranci i uchodźcy, ale też niewystarczająco "greccy" Grecy, jak raper Pawlos Fisas, zabity przez nacjonalistów w 2013 roku - zanim zaczęły się ciosy. Kiedy mordercy z partii Złoty Świt stanęli przed sądem, rozpoczęła się walka o grecką demokrację.

Sturis wraca do Grecji bogatszy w doświadczenia z kilku lat dokumentowania jej losów i tworzy opowieść dojrzałą, głęboką, porywającą w swojej odwadze i szczerości.

Książka "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji" - Dionisios Sturis - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.