pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Fizjoterapia w opiece paliatywnej
Fizjoterapia w opiece paliatywnej 100.08 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Zaburzenia mowy w wybranych zespołach uwarunkowanych genetycznie
książka:

Zaburzenia mowy w wybranych zespołach uwarunkowanych genetycznie

Dane szczegółowe:
Wydawca: CZELEJ
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
EAN: 9788375632606
ISBN: 978-83-7563-260-6
Data: 2018-04-20
pozycja niedostępna

Zaburzenia mowy w wybranych zespołach uwarunkowanych genetycznie - Jagoda Cieszyńska-Rożek, Piotr Sobolewski, Danuta Grzesiak-Witek - opis książki:

Mowa jest podstawową formą porozumiewania się między ludźmi. Wszelkie jej zaburzenia są dla pacjenta i jego otoczenia dużym obciążeniem.

Wielu jednostkom chorobowym towarzyszą zaburzenia mowy. Te, które uwarunkowane są genetycznie, jak np. zespół Retta, zespół Angelmana, czy niektóre choroby metaboliczne, omówiono w niniejszej publikacji.

Każdy, kto chce prawidłowo prowadzić diagnozę i terapię logopedyczną, musi posiadać wiedzę na temat jednostki chorobowej, z którą ma w praktyce do czynienia. Nie wystarczy podstawowy warsztat neurologopedy czy neuropsychologa. Osoba zajmująca się danym przypadkiem musi wiedzieć jakie jest podłoże choroby, jakie jest rokowanie, jak długo choroba przebiega i z jakimi objawami - poza zaburzeniami mowy - mamy do czynienia. Inaczej planuje się terapię u chorych, w przypadku przewidywanego szybkiego lub wręcz gwałtownego przebiegu choroby o niepomyślnym rokowaniu, a inaczej w przypadkach o długim okresie względnej stabilizacji, gdzie można nakreślić długotrwały plan korygowania zaburzeń logopedycznych.

We wstępie umieszczono dwa rozdziały omawiające zagadnienia zaburzeń mowy w chorobach uwarunkowanych genetycznie. Dalej książkę podzielono na dwie części. W pierwszej omówiono problemy zaburzeń mowy u chorych z zespołami genetycznymi dającymi objawy już po urodzeniu, z często towarzyszącym znacznym opóźnieniem rozwoju psychoruchowego oraz wadami budowy ciała i narządów wewnętrznych. W drugiej części przedstawiono choroby wieku dorosłego, choć w niektórych jednostkach chorobowych dokonanie ścisłego rozdziału pomiędzy dzieciństwem a wiekiem dojrzałym jest trudne.

Książka przeznaczona jest głównie dla neuropsychologów i neurologopedów. Wiele istotnych treści znajdą tu również lekarze zajmujący się neurologią dziecięcą, neurologią dorosłych oraz chorobami o podłożu metabolicznym.

Książka „Zaburzenia mowy w wybranych zespołach uwarunkowanych genetycznie” - oprawa miękka - Wydawnictwo CZELEJ.

Książka posiada 348 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zaburzenia mowy w wybranych zespołach uwarunkowanych genetycznie"
Jagoda Cieszyńska-Rożek, Piotr Sobolewski, Danuta Grzesiak-Witek - autor m.in.:
Wybrane kierunki współczesnej profilaktyki - okładka książki
Wybrane kierunki współczesnej profilaktyki i resocjalizacji.... Danuta Grzesiak-Witek, Magdalena Łuka, Paweł Witek;
Sekrety Kalisza - okładka książki
Sekrety Kalisza Piotr Sobolewski;