pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Z ziemi włoskiej do Polski. Stosunki społeczne i wychowanie w Legionach...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Z ziemi włoskiej do Polski. Stosunki społeczne i wychowanie w Legionach Dąbrowskiego i Kniaziewicza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Ilość stron: 141 s.
Wymiar: 148 x 210 mm
EAN: 9788373222618
ISBN: 83-7322-261-8
Data: 2005-03-16
Cena wydawcy: 20.62 złpozycja niedostępna

Z ziemi włoskiej do Polski. Stosunki społeczne i wychowanie w Legionach Dąbrowskiego i Kniaziewicza - Zenon Krajewski - opis książki:

Wśród dotychczasowych opracowań z tej dziedziny w sposób najbardziej wyczerpujący autor prezentuje bogactwo form i metod wychowania żołnierzy polskich na przełomie XVIII i XIX wieku. Wskazuje też na liczne uwarunkowania tak postępowego procesu wychowania wojskowego, zaliczanego do naszych najwspanialszych tradycji wychowawczych. Zawartość publikacji brzmi bardzo aktualnie i może być z powodzeniem wykorzystywana przez współczesnych wychowawców wojska. Legiony polskie we Włoszech należą bowiem do najbardziej postępowych tradycji WP. Autor pracy w sposób umiejętny wykorzystuje zarówno materiały źródłowe zawarte w fundamentalnym dziele J. Pachońskiego, jak również materiały zawarte w pracach najwybitniejszych polskich historyków wojskowości. Obok faktów zdawałoby się powszechnie znanych niniejsza publikacja zawiera mnóstwo informacji dotyczacych nie tylko samych Legionów, ale i szeroko prezentuje problemy tej wojskowej formacji na tle stosunków międzynarodowych w ówczesnej Europie. Mimo że autor unika łatwych analogii, właśnie stosunek niektórych państw do tworzenia Legionów i ich działalności, nie tylko militarnej zresztą, czyni z tej publikacji książkę bardzą aktualną. To sprawia, że może i powinien po nią sięgnąć nie tylko czytelnik bezpośrednio związany z wojskiem, ale każdy choć trochę interesujący się historią.

Książka „Z ziemi włoskiej do Polski. Stosunki społeczne i wychowanie w Legionach Dąbrowskiego i Kniaziewicza” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 141 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z ziemi włoskiej do Polski. Stosunki społeczne i wychowanie w Legionach..."
Zenon Krajewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: