pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z wieszaka historii. Ubiór jako element kodu kulturowego

Autor książki:

Lucyna Rotter

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 211x203 mm
EAN: 9788377306383
ISBN: 978-83-7730-638-3
Data: 2023-11-14
66.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Strój od wieków spełniał istotną rolę w życiu kulturowym, społecznym czy religijnym. Miał zwykle nie tylko funkcję praktyczną, ale i symboliczną, komunikując, w sposób najczęściej zamierzony, określony przekaz, który zrozumiały był społecznie lub w określonej grupie. O tym są kolejne wieszakowe opowieści przedstawione w niniejszej książce. Z wieszaka zdejmowane są historie nie tyle o modzie, co o tym, jakie miały symboliczne znaczenie w danej epoce i kulturze sukienka, fryzura, bielizna, kolor, garnitur Ubranie przecież zawsze było swoistym znakiem czasów, w którym odzwierciedlenie znajdowały przemiany estetyczne, społeczne, kulturowe, technologiczne lub polityczne. Oddana do rąk czytelnika książka to pierwsze dwanaście opowieści pokazujących symboliczną funkcję ubioru i jego znaczenie na przestrzeni wieków.

Wszystkie z umieszczonych w tomie opowieści stały się kanwą do realizacji dla TVP Historia cyklu telewizyjnego pod tym samym tytułem Z wieszaka historii. Premierowe odcinki emitowane były na antenie w 2022 r. Umieszczone w publikacji po kolejnych rozdziałach kody QR przekierują czytelnika na platformę vod.tvp.pl, gdzie można w stałym dostępie obejrzeć poszczególne odcinki. To niecodzienne połączenie tekstu pisanego i mówionego, ilustracji i filmu zachęci mamy nadzieję odbiorców do głębszego zainteresowania się kostiumologią i symboliką stroju.

Książka "Z wieszaka historii. Ubiór jako element kodu kulturowego" - Lucyna Rotter - oprawa miękka - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2023 r. Cena 66.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.