pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z Sherlockiem Holmesem o dedukcji, indukcji, życiu i innych ważnych sprawach

Autor książki:

Krzysztof Liedel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788380850958
ISBN: 978-83-8085-095-8
Data: 2016-02-18
35.66 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka zawiera zestawienie najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych koncepcji dotyczących analizy informacji, gromadzenia danych, indukcji i dedukcji oraz ścigania przestępczości i zjawisk kryminalnych, jakie pojawiają się w literaturze pięknej (dzieła A. C. Doylea) z komentarzami umożliwiającymi odniesienie ich do bieżących wyzwań i uwarunkowań w pracy analitycznej i detektywistycznej.

Ze wstępu:
Ambicją każdego współczesnego analityka - nawet, jeśli ten się do tego nie przyznaje lub sam sobie z tego nie zdaje sprawy - jest dorównanie ideałowi Sherlocka Holmesa: chłodnej analizy, opartej na szerokiej wiedzy, pokorze w stosunku do złożoności otaczającego go świata i pewności siebie pozwalającej na formułowanie sądów. Spróbujmy zatem poznać Holmesa i jego metodę przez pryzmat starannie dobranych cytatów, które pozwolą nam zajrzeć do świata dochodzeń i zbrodni, ale także do świata Anglii dam i dżentelmenów, świata kierującego się zestawem zasad, które i dziś się przydadzą nie tylko analitykowi, ale i zwykłemu człowiekowi.

Książka "Z Sherlockiem Holmesem o dedukcji, indukcji, życiu i innych ważnych sprawach" - Krzysztof Liedel - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.66 zł. Zapraszamy na zakupy!