pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Włochy. Śladami Jana Pawła II
Włochy. Śladami Jana Pawła II 14.00 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Nasz papież i zamiatacze ulic
Nasz papież i zamiatacze ulic 21.62 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Jan Paweł II w Poznaniu
Jan Paweł II w Poznaniu 9.98 zł pozycja dostępna!
książka:

Z nauczania Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Seria: Scripta Theologica Thoruniensia nr 47

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 154 s.
EAN: 9788323140672
ISBN: 978-83-2314-067-2
Data: 2018-11-30
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Z nauczania Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Seria: Scripta Theologica Thoruniensia nr 47 - opis książki:

Dnia 16 października 1978 roku arcybiskup Krakowa kardynał Karol Wojtyła został niespodziewanie wybrany na Stolicę Piotrową, przybierając imię Jan Paweł II. Został on 264 papieżem i zarazem pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra nie-Włochem, i pierwszym papieżem Słowianinem. W tym roku przypada 40. rocznica tego historycznego wydarzenia, które odbiło się szerokim echem na całym świecie. Długi i niezwykle dynamiczny pontyfikat Jana Pawła II nie tylko pozostawił trwałe ślady w życiu Kościoła, ale także miał wielki wpływ na przyszłe losy świata i Polski.

Dnia 22 czerwca 2004 roku Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jednomyślną decyzją podjął uchwałę o nadaniu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu doktoratu honoris causa UMK. Ta decyzja Senatu UMK nawiązywała ponadto do przypadającej w dniu 7 czerwca 2004 roku piątej rocznicy historycznego spotkania Jana Pawła II ze światem polskiej nauki, które odbywało się w auli Uniwersytetu. Było to wydarzenie niezwykłej wagi nie tylko w historii UMK, lecz także w historii spotkań Papieża z polskimi uczelniami w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny.

Pragnęliśmy, aby w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową oraz w kolejną rocznicę nadania mu przez Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika doktoratu honoris causa towarzyszyła publikacja, która choć w drobnej części będzie znakiem pamięci i wyrazem wdzięczności za nauczanie i dzieło pontyfikatu "polskiego Papieża". Ponadto, która będzie również konkretnym świadectwem wypełniania testamentu Jana Pawla II, który napisał, że "najpilniejszym zadaniem jest formacja biblijna i liturgiczna ludu Bożego, pasterzy i wiernych". Z tej racji monografię tworzą opracowania będące owocem badań nad znaczeniem i rolą liturgii w nauczaniu Jana Pawła II, które były prowadzone na semianarium doktoranckim z teologii liturgii na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu w roku akademickim 2016/2017.

Ze Wstępu

Książka „Z nauczania Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Seria: Scripta Theologica Thoruniensia nr 47” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Książka posiada 154 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z nauczania Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową...."