pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z naszej przyrody

Autor książki:

Bohdan Dyakowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 680 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381161626
ISBN: 978-83-8116-162-6
Data: 2019-11-29
52.06  69.90  17.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

To jedno z dwóch klasycznych, obok Naszego lasu, dzieł najwybitniejszego polskiego popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Znajdują się w nim opisy wszystkich najważniejszych roślin i zwierząt występujących na terenie naszego kraju. Autor nie ukazuje ich jednak w suchym porządku systematycznym, przedstawia całokształt życia lasu, pola, łąki, stawu - od obudzenia się ze spoczynku zimowego na wiosnę do stopniowego zamierania w jesieni. Bohdan Dyakowski był zarówno przyrodnikiem, pedagogiem i literatem. Uczy umiejętnego podpatrywania świata, rozumienia procesów i mechanizmów, które nim rządzą. Jego opowieść, bogato ilustrowana, nie jest sucha i bezosobowa. Przyroda poznawana nie w warunkach laboratoryjnych i w wykładowej sali, ale w czasie wędrówki i spaceru jest bliska i fascynująca. W tej książce wszystko ze sobą rozmawia, współgra, współżyje. Autor ucząc poznawać otaczający świat, uzupełnia narrację przysłowiami, cytatami z wierszy Mickiewicza, Krasickiego, Pola, Konopnickiej i wielu innych twórców, którzy, od wieków obserwowali świat, zachwycali się nim i swój zachwyt najpiękniej wyrazili.

Obecne wydanie obok grafik obiektów, które towarzyszyły książce Dyakowskiego od jej pierwszego wydania z początków dwudziestego wieku, zostało wzbogacone o współczesne kolorowe zdjęcia.

Książka "Z naszej przyrody" - Bohdan Dyakowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 680 stron i została wydana w 2019 r. Cena 52.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bohdan Dyakowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Ptaki. Fauna Polski - okładka książki

Ptaki. Fauna Polski

Dorota Zawadzka
Z naszej przyrody - okładka książki

Z naszej przyrody

Bohdan Dyakowski
Atlas zwierząt chronionych. Fauna - okładka książki

Atlas zwierząt chronionych. Fauna Polski

Henryk Garbarczyk, Małgorzata Garbarczyk
Rośliny górskie. Seria: Flora Polski - okładka książki

Rośliny górskie. Seria: Flora Polski

Halina Piękoś-Mirkowa, Zbigniew Mirek