pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z kim przestajesz...

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 120x170 mm
EAN: 9788374541275
ISBN: 978-83-7454-127-5
Data: 2010-02-24
14.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Papież Benedykt XVI w jednym z artykułów przypomniał słowa św. Augustyna: "przez świętych Bóg przypomina nam o sobie samym”. To jedno zdanie jest dla nas doskonałym prezentem. Wskazuje bowiem wyraźnie, jak tę pamięć odświeżać i czynić dojrzałą.
Kolejnym tomikiem z serii "Całkiem inne kazania…” autorzy pragną nam przekazać nie tylko zbiór gotowych homilii, których przeczytanie nas ubogaca. Celem nie było tworzenie kolejnego leksykonu osób wyniesionych na ołtarze, ale przypomnienie czytelnikom porzekadła: "z jakim przestajesz – takim się stajesz”. Mówimy o świętych w czasie odpustów parafialnych, uroczystości, wspomnień… I dobrze, bo oni nigdy się nie starzeją i nie przedawniają się wartości przez nich ukazywane. "Święci nie stają się tylko postaciami z przeszłości, ludźmi jakiegoś wczoraj. Wręcz przeciwnie: zawsze są ludźmi jutra” – ta krótka wypowiedź papieża Jana Pawła II wskazuje na wielką potrzebę przybliżania współczesnemu człowiekowi życiorysów ludzi świętych. Możemy wręcz mówić o konieczności podpatrywania tych, którzy są żywą Ewangelią. Okazuje się, że stwierdzenie – "słowa uczą, przykłady pociągają” – wciąż pozostaje aktualne.

Książka "Z kim przestajesz..." - ks. Rafał Kowalski, ks. Zbigniew Chromy, ks. Bartosz Barczyszyn - oprawa miękka - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2010 r. Cena 14.32 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.