pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z dziejów Indian kanadyjskich

Autor książki:

Izabella Rusinowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Akademia Humanistyczna im Aleksandra Gieysztora
Rok wyd.: 2003
Oprawa: twarda
Ilość stron: 354 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788388766657
ISBN: 978-83-8876-665-7
Data: 2012-05-21
Cena wydawcy: 54.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Znajomość dziejów Kanady i mieszkającej tam ludności tubylczej nazywającej siebie the First Nations albo aboriginal peoples jest w Polsce niewielka. Poniższa praca omawia kontakty Europejczyków z grupami indiańskimi zarówno w okresie kolonizacji tej części Ameryki Północnej przez Francuzów i Anglików, jak też zmieniający się stosunek państwa kanadyjskiego do pierwszych mieszkańców Ameryki Północnej w XIX i XX wieku. Autorka zajmująca się tą mało znaną problematyką zamieściła w swej pracy nie tylko historię poszczególnych grup indiańskich, ich wierzenia, rozmieszczenie, zajęcia, ale również omówiła sytuację tej ludności w końcu XX w. Pracę uzupełniają aneksy, w tym statystyki, mapy, ilustracje przybliżające czytelnikowi skomplikowaną, chociaż może nie tak barwną jak Indian Stanów Zjednoczonych, historię tej rozproszonej na dużym obszarze, o różnych warunkach geograficznych i klimatycznych ludności.

Publikacja powstała we współpracy z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oficyna Wydawniczą ASPRA.

Książka "Z dziejów Indian kanadyjskich" - Izabella Rusinowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Akademia Humanistyczna im Aleksandra Gieysztora. Książka posiada 354 stron i została wydana w 2003 r.