pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Yorgi 4. Sąd Ostateczny

Autor książki:

Jerzy Ozga, Dariusz Rzontowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kultura gniewu
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788364858208
ISBN: 978-83-6485-820-8
Data: 2015-08-19
21.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Yorgi Adams, ostatni z tajemniczych Świetlnych powraca! Po świetnie przyjętych pierwszych dwóch tomach komiksu o przygodach tego byłego członka oddziału superżołnierzy przyszła pora na finał niezwykłej historii.

W tomach "Komiks, którego nie było" oraz "Sąd ostateczny" Philip K. Dick spotyka się ze Stanisławem Lemem, świat odległej przyszłości przenika z Polską epoki PRL-u, a komunistyczni działacze i milicja stawiają czoła kosmitom. A to wszystko, by ocalić stojący na skraju przepaści świat. Tylko czy to się może udać?
W historii polskiego komiksu nie było zbyt wiele pozycji, które mogłyby powalczyć o miano następcy "Funky ego Kovala". Oto jednak ukazał się "Yorgi", komiks który nie tyle dorównuje poprzednikowi, co zostawia go daleko za sobą.

Paweł Deptuch, "Nowa Fantastyka"

Pociąga mnie w "Yorgim" to, czego nie ma było w "Funkym Kovalu". Świat niby techniczny, ale nie od linijki, rzeczywistość narkotyczna, lecz nie w jednej sekwencji a rozciągnięta na całości. Rzontkowski (współtworzący szalone teksty Mumio) oraz Ozga lekceważą ograniczenia i wymogi, których więziły Polcha, Rodka i mnie.

Maciej Parowski, "Czas Fantastyki", scenarzysta "Funky ego Kovala"
Udana, polska fantastyka naukowa - uwodząca rozmachem i szczegółowością wizji.

Tomasz Pstrągowski, Komiksomania

Książka "Yorgi 4. Sąd Ostateczny" - Jerzy Ozga, Dariusz Rzontowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Kultura gniewu. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2015 r. Cena 21.91 zł. Zapraszamy na zakupy!