pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wystarczy chcieć

Autor książki:

Dariusz Lis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380111530
ISBN: 978-83-8011-153-0
Data: 2021-08-10
21.50  28.00  6.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Wystarczy chcieć to kolejna książka autorstwa Dariusza Lisa, z zamiłowania poety i prozaika, który na co dzień jako nauczyciel zaraża młodzież swoją miłością do polskiej literatury i języka. Publikacja ta wyrasta z głębokiego zaangażowania autora w sprawy ważne nie tylko dla nas, ludzi współczesnych, ale także dla kolejnych pokoleń i przyszłości naszej matki Ziemi. Podjęta problematyka dotyka tematów obecnie niezwykle ważkich, a mających wpływ na życie całej ludzkości.

Dariusz Lis ukazuje historię pozornie zwykłego człowieka, Marka, ułożonego, spokojnego pracownika korporacji, który w pewnym momencie dostrzega, że świat zmierza do całkowitej degradacji. I nie chodzi tu o upadek moralny czy też pewną społeczną znieczulicę, co niewątpliwie również wpisuje się w zakres tematów poruszanych w książce, ale o zaburzenie pewnego naturalnego porządku, wiążące się z groźbą katastrofy o globalnym wymiarze. Z tego powodu postanawia zmienić własne nawyki i przyzwyczajenia, a faktycznie wywrócić całe swoje dotychczasowe życie. Zaczynając od siebie, stopniowo promieniuje dobrym przykładem na najbliższe otoczenie, krok po kroku zjednując sobie zapaleńców podobnych do siebie i swoim pozytywnym wpływem obejmując coraz szersze kręgi. Droga, którą wybiera, nie jest jednak łatwa. Jaką cenę przyjdzie zapłacić głównemu bohaterowi za swoje zaangażowanie i wrażliwość społeczną Czy mu się uda Czy jego przesłanie dotrze do innych
Mam szczerą nadzieję, że książka Dariusza Lisa trafi w ręce niejednego odbiorcy, a piękne dzieło Marka będzie pobudzało do działania także każdego z nas.

Patroni: Radio Eska, Olsztyn.com.pl, port EL.pl

Książka "Wystarczy chcieć" - Dariusz Lis - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]