pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wysoko wrażliwe dziecko. Jak zrozumieć dziecko i pomóc mu żyć w przytłaczającym...
Tytuł książki:

Wysoko wrażliwe dziecko. Jak zrozumieć dziecko i pomóc mu żyć w przytłaczającym świecie?

Autor książki:

Elaine N. Aron

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374897051
ISBN: 978-83-7489-705-1
Data: 2017-10-23
42.81  49.90  7.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wysoko wrażliwe dziecko. Jak zrozumieć dziecko i pomóc mu żyć w przytłaczającym świecie? - Elaine N. Aron - opis książki:

Wysoko wrażliwe dzieci stanowią od piętnastu do dwudziestu procent wszystkich dzieci. Urodziły się z bardzo czułym i szybko reagującym układem nerwowym, co niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje. Takie dzieci cechują się kreatywnością, intuicją, zaskakującą mądrością i empatią, ale jednocześnie niezwykle łatwo je przytłoczyć nadmiarem bodźców, nagłymi zmianami, krytyką bądź nieszczęściami innych. W zależności od temperamentu niektóre wysoko wrażliwe dzieci są aktywne, emocjonalne i wymagające, inne zaś są spokojne i skryte oraz nie sprawiają większych problemów wychowawczych. Wszystkie jednak muszą być wychowywane ze zrozumieniem, aby mogły poznać swoją wyjątkowość i nauczyć się czerpać z niej korzyści w dorosłym życiu. Niestety błędy wychowawcze dorosłych - wynikające z niezrozumienia i niewiedzy - łatwo mogą doprowadzić do wielu poważnych i negatywnych skutków, z którymi dziecku będzie niezwykle trudno sobie poradzić. Z takimi sytuacjami bardzo często spotykała się w swojej pracy Elaine Aron i dlatego - jako wybitna specjalistka i pionierka tej dziedziny - napisała praktyczny poradnik, który pomoże rodzicom, nauczycielom i opiekunom: - zrozumieć wysoko wrażliwe dziecko i jego potrzeby; - poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z wychowywaniem takiego dziecka; - wprowadzić w życie cztery podstawowe zasady mądrego i skutecznego rodzicielstwa; - pomóc wysoko wrażliwemu dziecku funkcjonować w mało wrażliwym, a bardzo przytłaczającym świecie; - zadbać o to, by nauka i kontakty z rówieśnikami sprawiały dziecku radość, a nie stanowiły źródło stresu; - przystosować dziecko do zmian i radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem; - uświadomić dziecku, że wysoka wrażliwość jest darem, a nie ograniczeniem; - wychować dziecko na szczęśliwego, zdrowego i silnego - wysoko wrażliwego - dorosłego.

Książka „Wysoko wrażliwe dziecko. Jak zrozumieć dziecko i pomóc mu żyć w przytłaczającym świecie?” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2017 r. Cena 42.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wysoko wrażliwe dziecko. Jak zrozumieć dziecko i pomóc mu żyć w przytłaczającym..."
Elaine N. Aron - autor m.in.:
Wysoko wrażliwi rodzice - okładka książki
Wysoko wrażliwi rodzice Elaine N. Aron;
Wysoko wrażliwi - okładka książki
Wysoko wrażliwi Elaine N. Aron;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sztuka samotności - okładka książki
Sztuka samotności Stephen Batchelor
Produkty podobne: