pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wyklęta córka Kubiaków
Tytuł książki:

Wyklęta córka Kubiaków

Autor książki:

Marta Konarzewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 151x231 mm
EAN: 9788381692335
ISBN: 978-83-8169-233-5
Data: 2020-02-19
30.55  44.00  13.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Wyklęta córka Kubiaków - Marta Konarzewska - opis książki:

Od dziecka była dorosła. Zapytana, co znaczy życie rodzinne, milczy. Ale nie ma wątpliwości - poezja była najważniejsza. Ważniejsza niż to, że byli ojcem i córką. Bo był jedynym mężczyzną, który naprawdę ją kochał. "Kochał inaczej niż pozostali"...

Marta Konarzewska w rozmowie z Małgą Kubiak, córką Tadeusza Kubiaka, z przemilczeń, wyparć, domysłów i legendy tworzy "prywatną" historię z Historią w tle. Gdzie pisarze, artyści - cała artystyczna plejada PRL-u - nocne życie, alkohol obserwowani są przez małą dziewczynkę, która wchodzi pod stół, kiedy rodzice zaczynają się kłócić. Matka jest schizofreniczką, która nie chce się leczyć. Ojciec pisze książki dla dzieci, a jego własne dziecko chowa przed nim alkohol... i buty. Trauma powraca przez całe życie. Miłość i nienawiść pójdą razem. A dorosła kobieta nadal zna tylko dziecięce metody na przetrwanie.

Z literackiego świata Kubiaka musiała uciec. W końcu w latach siedemdziesiątych wyjechała z Polski. Teraz wraca, ocalić pamięć o swoim ojcu, najmniej ocalając siebie i najbliższych.

Spotkanie dwóch kobiet, dwóch różnych pokoleń w rozmowie o kobiecości, miłości, użyciach i nadużyciach.

Marta Konarzewska - scenarzystka filmowa i teatralna, polonistka i redaktorka literacka. Autorka tekstów różnych gatunków i form. Autorka (z Piotrem Pacewiczem) książki "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu" (2011), a także scenariusza wielokrotnie nagradzanego (m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie IFFR - główna nagroda w sekcji, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni - nagroda "Złoty Pazur") filmu "Nina" (2018) w reż. Olgi Chajdas. Laureatka prestiżowego konkursu SCRIPT PRO (za scenariusz fimu "Włast"). Na swojej drodze filmowej spotkała m.in. Małgę Kubiak - ich współpraca i przyjaźń zaowocowała tą książką. W teatrze pracuje głównie z Agnieszką Glińską.

Małga Kubiak - ur. w 1950 r. w Warszawie, córka Danuty Kubiak, scenografki teatralnej, i Tadeusza Kubiaka, poety. Reżyserka filmu niezależnej awangardy, usiłująca zepchnąć tabu w obszar widzialny. Aktorka absolutnie czystej pornografii, upadłej powieści, szkalujacej rzeczywistości. W 2015 roku nagrodzona Niedźwiedziem Polarnym za kino LGHBTQ przez Tupilak - Skandynawską Organizację. Twórczyni ponad 40 filmów o freudowskim podtekście i freudowskim poślizgu... Aktywistka, feministka, człowiek.

Książka „Wyklęta córka Kubiaków” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.55 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wyklęta córka Kubiaków"
Marta Konarzewska - autor m.in.:
Wyklęta córka Kubiaków - okładka książki
Wyklęta córka Kubiaków Marta Konarzewska;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Stefan Wyszyński, Pro memoria, - okładka książki
Stefan Wyszyński, Pro memoria, Tom 6: 1959 Grzegorz Łeszczyński (red.)
Michael Collins - okładka książki
Michael Collins Tim Pat Coogan
Prawie nic. Józef Czapski. Biografia - okładka książki
Prawie nic. Józef Czapski. Biografia malarza Eric Karpeles, Marek Fedyszak
Ochotnik do Oświęcimia - okładka książki
Ochotnik do Oświęcimia Wincenty Gawron
Neurolożka. Piękny umysł, który - okładka książki
Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił Barbara K. Lipska, Elaine McArdle
Produkty podobne:
Moi rodzice - okładka książki
Moi rodzice Marta Kaczyńska, Dorota Łosiewicz
Córka marnotrawna - okładka książki
Córka marnotrawna Kay D. Rizzo
Kobiety Donalda Trumpa - okładka książki
Kobiety Donalda Trumpa Nina Burleigh