pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wygrać z atopią

Dane szczegółowe:
Wydawca: Elamed
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788361190912
ISBN: 978-83-6119-091-2
Data: 2017-09-13
Cena wydawcy: 130.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."
Jóżef Piłsudski
Przedmowa::
Dlaczego na motto naszej książki wybraliśmy słowa Józefa Piłsudskiego? Otóż motto to oddaje jak najbardziej trafnie strategie walki z atopią i atopowym zapaleniem skóry.

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo? często pierwsza obrana przez nas strategia może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Może popełniliśmy błąd w rozpoznaniu i padliśmy ofiarą mimikry, jakże częstej w przypadku chorób skóry? Może wraz z atopią występują inne dermatozy alergiczne lub powikłania wymagające innego niż standardowe leczenie, w końcu może źle dla danego przypadku dobraliśmy czas leczenia i dawki leków. Nie należy poddawać się po pierwszym niepowodzeniu w czasie walki z atopią, próbować innych strategii działania, które umożliwią nam triumf nad chorobą.

Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Ta druga cześć motta równie trafianie opisuje walkę z chorobą. Atopia i atopowe zapalenie skóry są procesami dynamicznymi. Wszak jest to skłonność do uczulania się na alergeny środowiskowe, skłonność która powoduje, że ilość i jakość alergenów, na które zwierze się uczula nie jest stała. Chorobie towarzyszą powikłania, które w różnych okresach roku mogą nasilać proces chorobowy. Pamiętajmy też o zasadzie, by po pierwsze nie szkodzić, zawsze należy dążyć do takiego indywidualnego dobrania leczenia, by leków było jak najmniej, podawane były one jak najrzadziej i jak w najniższych dawkach. U zwierzęcia z atopią zawsze jest coś do zrobienia i zawsze pozostaje ono pod naszą opieką. W atopii wygrywamy bitwy ale wojna z chorobą trwa całe życie zwierzęcia.

Autorzy

Książka "Wygrać z atopią" - Marcin Szczepanik, Piotr Wilkołek - oprawa twarda - Wydawnictwo Elamed. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]