pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wydobycie. Jak poszukiwanie bogactw mineralnych pustoszy naszą planetę

Autor książki:

Ugo Bardi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książka i Prasa
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788365304810
ISBN: 978-83-6530-481-0
Data: 2019-01-25
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W miarę jak kopiemy, wiercimy i odsłaniamy pokłady ziemi, by dostać się do mineralnych bogactw naszej planety, zasoby mineralne, z których korzystamy - te przybierające postać złóż, które najtaniej jest wydobywać i przetwarzać - stopniowo się wyczerpują.

W ciągu dziesięcioleci pozbywamy się skarbów, których wytworzenie zajęło Ziemi miliony czy nawet miliardy lat. Próby wprowadzania recyklingu i powtórnego użycia zasobów są obiecujące - ale czy wystarczą?
Ugo Bardi, naukowiec i pisarz, przedstawia w swojej książce porywającą historię procesu formowania się minerałów, stworzonych przez nie imperiów, wojen i cywilizacji, a także potężnego przemysłu, który rozwinął się w związku z nimi i który zdradza dziś pierwsze oznaki upadku, miarę jak spadają jego zyski, a zwiększa się powodowane przezeń zanieczyszczenie.

Książka ukazuje również ciemną stronę górnictwa: zniszczone krajobrazy, zanieczyszczone ekosystemy i wpływ na zmianę klimatu.

Po tym, jak doszczętne splądrowaliśmy Ziemię, wkraczamy w nową epokę - którą Bardi, korzystający z badań największych ekspertów z dziedziny badań nad minerałami, opisuje z niezwykłą przenikliwością.

Książka "Wydobycie. Jak poszukiwanie bogactw mineralnych pustoszy naszą planetę" - Ugo Bardi - oprawa miękka - Wydawnictwo Książka i Prasa. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]