pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wybrane aspekty badań nad normą językową

Autor książki:

Piotr Zbróg

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Libron
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788365705631
ISBN: 978-83-6570-563-1
Data: 2018-07-18
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Norma językowa stanowi jeden z kluczowych punktów wspólnego zainteresowania użytkowników polszczyzny i językoznawców. Jedni i drudzy operują pojęciem norma językowa, które niejednokrotnie różnie rozumieją - niekiedy jako zjawisko społeczne, kształtowane w toku naturalnego rozwoju polszczyzny przez jej użytkowników, niekiedy jako arbitralne reguły posługiwania się językiem. Taki stan rzeczy wynika po części z tego, że wciąż nie dokonano naukowego zbadania normy językowej jako zjawiska społecznego - ze wszystkimi tego konsekwencjami metodologicznymi. Stąd impuls do powstania niniejszej pozycji - monografii wielo­ autorskiej, w której językoznawcy z różnych ośrodków uniwersyteckich podzielili się uwagami na temat normy językowej.

Tematyka artykułów zbudowała szeroki horyzont poznawczy - od zagadnień ogólnych i teoretycznych, po­ przez rozważania na tematy stricte badawcze, do opraco­ wań poświęconych zagadnieniom szczegółowym.

Zachęcam do zapoznania się z treścią kolejnych rozdzia­ łów niniejszej monografii. Mam nadzieję, że naukowe kwe­ stie związane z badaniami nad normą językową zainteresują Państwa i dadzą asumpt do kolejnych publikacji na ten temat.

Redaktor naukowy
dr hab. Piotr Zbróg, prof. UJK

Książka "Wybrane aspekty badań nad normą językową" - Piotr Zbróg (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Libron. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]