pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Badań nad Zagładą Żydów
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 726 s.
Wymiar: 180x250 mm
EAN: 9788392683162
ISBN: 978-83-9268-316-2
Data: 2010-04-27
67.15  78.00  10.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich to pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i uczniów, którzy podejmują tę problematykę na lekcjach przedmiotów humanistycznych. Wobec rosnącego zainteresowania tematem, co od kilku lat znajduje wyraz w rosnącej liczbie prezentacji maturalnych z języka polskiego poświęconych różnym aspektom zagłady Żydów, wydanie zestawu tekstów źródłowych wydaje się nie tylko celowe, ale i konieczne.
Wybór źródeł skierowany jest również do szerokiego kręgu odbiorców interesujących się historią najnowszą. Może on służyć zainteresowanym do pogłębienia własnej wiedzy na temat wydarzeń związanych z Zagładą, a przez to przyczynić się do lepszego zrozumienia tego, co wydarzyło się w sercu Europy w połowie XX wieku.
Fragment wstępu Roberta Szuchty
Ćwiczenia ze źródłami, [...] to dzieło imponujące i wymuszające respekt. Ogrom źródeł i przygotowane do nich ćwiczenia pokazują jak benedyktyńską pracę w tym przypadku wykonano. Wypełniając istniejącą w polskiej dydaktyce lukę, dotyczącą nauczania w oparciu o teksty źródłowe o Holokauście, trójka autorów zestawiła interesujący zbiór źródeł historycznych i literackich. Aby pracujący z tym materiałem na lekcjach nauczyciele i uczniowie nie pozostali bezradni, wyposażono ich także w bardzo ciekawie skonstruowany zestaw dydaktyczny, składający się z kilkudziesięciu propozycji pytań i ćwiczeń, które przy zastosowaniu różnych metod pracy szkolnej można z powodzeniem wykorzystać na lekcji. [...] Czytelny układ zestawu ćwiczeń, które zostały zgrupowane w dziesięciu panelach, podejmując w ten sposób odrębne problemy do przedyskutowania i analizy źródłowej, tworzą logiczna i czytelną całość problematyki zagłady Żydów w okresie okupacji hitlerowskiej na ziemiach polskich.
Stanisław B. Lenard

Książka "Wybór źródeł do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich" - Barbara Engelking, B. Jędruszczak, Dariusz Libionka, W. Młynarczyk, J. Petelewicz, A. Skibińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Książka posiada 726 stron i została wydana w 2010 r. Cena 67.15 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]