pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Wszystko o Wielkanocy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 165x230 mm
EAN: 9788380770782
ISBN: 978-83-8077-078-2
Data: 2019-03-21
10.55  14.99  4.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Wszystko o Wielkanocy - opis książki:

Wszystko o Wielkanocy to książka przybliżająca czytelnikowi wydarzenia, które miały miejsce w Jerozolimie ponad 2000 lat temu. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa są centrum wiary chrześcijan na całym świecie. Publikacja w wyważony sposób łączy poważne religijne i kulturowe treści z lekką dozą humoru.

W pierwszej części książki staramy się w przystępny sposób wyjaśnić trudne kwestie teologiczne związane z Misterium Paschalnym. Czytelnik pozna wydarzenia, jakie zaszły w Jerozolimie przed ponad dwoma tysiącami lat: dramat Jezusa w Ogrójcu oraz Jego mękę i śmierć na krzyżu, a także dowie się, w jaki sposób odkrycie, że grób Chrystusa jest pusty, wpłynęło na Jego uczniów. Wyjaśniamy istotę zmartwychwstania i jego znaczenie dla ludzi wierzących.

W drugiej części książki przybliżamy tradycje liturgiczne związane z Wielkanocą. Czytelnik zostaje wprowadzony w obrzędy kościelne począwszy od Środy Popielcowej przez Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne, a skończywszy na oktawie wielkanocnej. Objaśniamy również symbolikę wielkanocnych potraw oraz znaczenie niedzieli, cotygodniowej pamiątki Paschy.

Najważniejsze święto chrześcijańskie miało duży wpływ na kulturę. Temu zagadnieniu poświęcona jest trzecia część książki. Czytelnik znajdzie w niej praktyczne informacje na temat ozdób wielkanocnych czy też dań spożywanych w czasie tych świąt. Opisano w niej również tradycyjne zwyczaje wielkanocne kultywowane w różnych częściach Polski, jak np. walatka, rękawka czy dziady śmigustne. Książka przedstawia również zwyczaje świąteczne w innych krajach m.in. w Argentynie, Hiszpanii, Włoszech.

Publikacja pełna jest ciekawostek, cytatów oraz przysłów związanych z Wielkanocą. Dzięki niej czytelnik pozna tajemnicę Wyspy Wielkanocnej czy też historię jaj Fabergé.

Książka wzbogacona została o quiz, dzięki któremu czytelnik może sprawdzić stan swojej wiedzy na temat Wielkanocy. Niewątpliwym atutem Wszystko o Wielkanocy jest unikatowa szata graficzna. Książka przypomina galerię sztuki. Znajdują się w niej obrazy przedstawiające motywy pasyjne oraz paschalne, jak również zdjęcia ilustrujące różnorodne tradycje wielkanocne.

Książka „Wszystko o Wielkanocy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła.

Książka posiada 96 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wszystko o Wielkanocy"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wszystko o spowiedzi - okładka książki
Wszystko o spowiedzi Wacław S. Borek
Wszystko o dekalogu - okładka książki
Wszystko o dekalogu Jacek Molka
100 Lekcji Biblii cz. 2 - okładka książki
100 Lekcji Biblii cz. 2 Magdalena Tytuła
Produkty podobne:
Miłosierdzie w Piśmie Świętym - okładka książki
Miłosierdzie w Piśmie Świętym ks. Stanisław Hałas SCJ
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik - okładka książki
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik Christian Albini, Assunta Steccanella
Droga Krzyżowa - okładka książki
Droga Krzyżowa abp Henryk J. Muszyński
Chrystus cierpiący - okładka książki
Chrystus cierpiący Grzegorz z Nazjanzu