pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wszystko o świętej rodzinie
Tytuł książki:

Wszystko o świętej rodzinie

Autor książki:

Jacek Molka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 163x230 mm
EAN: 9788380770928
ISBN: 978-83-8077-092-8
Data: 2019-12-06
10.88  14.99  4.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu, stwierdził św. Jan Paweł II. Słowa jego znakomicie obrazują to, czym jest rodzina. Jako podstawowa komórka społeczna jest ona oparciem dla jednostek. Nikt z nas nie rodzi się w oderwaniu od bliźnich, przychodzimy na świat w rodzinach, które są pierwszymi nauczycielami życia, naturalną przestrzenią dla rozwoju człowieka. Wobec tego widzimy jak fundamentalne miejsce zajmuje rodzina w całym społecznym procesie rozwoju i istnienia ludzi. Można zaryzykować stwierdzenie, że bez rodziny nie byłoby człowieka.

Co tak naprawdę wiemy o rodzinie? Jaki powinna przybrać ona kształt? Jakie wartości winny ją konstytuować? Próbując odpowiedzieć na te pytanie, nie jesteśmy pozostawieni bez pomocy, a za wzór zostaje nam przedstawiona Święta Rodzina. W swojej najnowszej publikacji ks. Jacek Molka podejmuje właśnie ten temat. Książka Wszystko o Świętej Rodzinie przybliża czytelnikom komunię pięknej miłości jaka królowała w relacjach między Jezusem, Maryją i św. Józefem. Autor, korzystając z dorobku biblistów i nauczania Kościoła wchodzi w tę relację, starając się przybliżyć czytelnikom Świętą Rodzinę i jej znacznie dla każdej rodziny chrześcijańskiej.

Autor wprowadza czytelnika w świat wartości i wzorców. Czyni to poprzez subtelny język publicysty, wyjaśniając nawet najbardziej zawiłe zagadnienia, tak iż stają się one jasne i zrozumiałe. Dużym atutem książki jest szata graficzna, reprodukcje obrazów mistrzów malarstwa pozwolą nam uchwycić, jak na przestrzeni dziejów malarze podchodzili do artystycznego przedstawienia Świętej Rodziny.

Książka "Wszystko o świętej rodzinie" - Jacek Molka - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2019 r. Cena 10.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Molka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wszystko o dekalogu - okładka książki

Wszystko o dekalogu

Jacek Molka
Wszystko o różańcu - okładka książki

Wszystko o różańcu

Wacław S. Borek
Wszystko o spowiedzi - okładka książki

Wszystko o spowiedzi

Wacław S. Borek
Wszystko o św. Józefie - okładka książki

Wszystko o św. Józefie

Wacław S. Borek
Produkty podobne: