pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Wszystko dzięki Opatrzności. Drogi życia Księdza Kardynała Mariana...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Wszystko dzięki Opatrzności. Drogi życia Księdza Kardynała Mariana Jaworskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788378211174
ISBN: 978-83-7821-117-4
Data: 2016-05-24
pozycja niedostępna

Wszystko dzięki Opatrzności. Drogi życia Księdza Kardynała Mariana Jaworskiego - Zenon Błądek - opis książki:

Z radością i wzruszeniem zapoznałem się z pracą pana prof. Zenona Błądka "Na drogach Opatrzności. O życiu ks. prof. Mariana kardynała Jaworskiego". Stanowi ona trzecią część monumentalnego tryptyku ( poprzednio: "Metropolia Lwowska obrządku łacińskiego", "Na drogach Opatrzności") tego autora poświęconego dziejom podnoszenia ze zgliszcz Archidiecezji Lwowskiej w latach 1991-2008 i postaci Metropolity Lwowskiego, który temu historycznemu dziełu odnowy w tym czasie z pomocą Bożej Opatrzności i z największym poświęceniem oraz natchnioną roztropnością służył. Niniejsza praca z wielu względów ma charakter zupełnie wyjątkowy i historyczny, jest szczególnie cenna. Z jednej strony ma ona ogromną wartość dokumentacyjną, a z drugiej jest pogłębioną i rzetelną, a przez to odkrywczą refleksją osnutą na podstawie gromadzonych dokumentów, wypowiedzi, umiejętnie wybranych cytatów z dzieł, opracowań, wywiadów. Stanowi niezwykły plon żmudnej i wieloletniej pracy. Dodatkowym, wielkim jej walorem jest zamieszczony w niej zbiór zdjęć przedstawiający fakty z biografii ks. Kardynała, dziejów Kościoła, Metropolii Lwowskiej. Bezcenne są w niej liczne, często publikowane po raz pierwszy, unikalne fotografie dotyczące postaci ks. Karola Wojtyły biskupa, arcybiskupa, kardynała, Jana Pawła II, Świętego Papieża. Dzieło prof. Zenona Błądka w całości dotyczy niezwykłej biografii Metropolity Lwowskiego, Kardynała, Osoby o niezwykłej skromności, a zarazem jednej z najznakomitszych Postaci w dziejach współczesnego Kościoła. Poprzez ukazanie losów tego wyjątkowego Kapłana rodem ze Lwowa od wczesnej młodości, aż do czasów współczesnych - Uczonego i Człowieka, współpracownika Jana Pawła II i bliskiego przyjaciela od lat pięćdziesiątych, Księcia Kościoła - wiernego do końca - autor przedstawia w sposób ogromnie interesujący wiele zagadnień wyjątkowej wagi, zarówno dla Archidiecezji Lwowskiej, Kościoła w Polsce, na Wschodzie, jak w ogóle Kościoła powszechnego oraz dziejów zmagań o autonomię nauki katolickiej w zniewolonej przez komunistów Polsce w minionym półwieczu.

Ze wstępu Mariusza Olbromskiego

Książka „Wszystko dzięki Opatrzności. Drogi życia Księdza Kardynała Mariana Jaworskiego” - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam.

Książka posiada 368 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wszystko dzięki Opatrzności. Drogi życia Księdza Kardynała Mariana..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: