pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Wszyscy ludzie prezydenta
książka:

Wszyscy ludzie prezydenta

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 456 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788326813030
ISBN: 9788326813030
Data: 2014-02-19
Cena wydawcy: 44.99 złpozycja niedostępna

Wszyscy ludzie prezydenta - opis wydawcy:

Historia dziennikarskiego śledztwa wszechczasów Po raz pierwszy po polsku! Wszyscy ludzie prezydenta (1974) - historia dziennikarskiego śledztwa, które na zawsze zmieniło Amerykę. Książka stała się bestsellerem, a jej filmowa adaptacja z Robertem Redfordem i Dustinem Hoffmanem (1976 r.) zdobyła cztery Oscary.

17 czerwca 1972 r. dwaj reporterzy działu stołecznego The Washington Post dostali nagłe zlecenie: mieli zająć się włamaniem do siedziby Komitetu Krajowego Partii Demokratycznej. Tak zaczęła się afera Watergate, której finałem była dymisja prezydenta Nixona. Nie była ona jednorazowym skandalem, lecz wielkim politycznym dramatem Ameryki. Wydawca i redakcja Washington Post byli zastraszani, ludzie Nixona usiłowali nakłonić prawicowego milionera, aby kupił dziennik, prokurator generalny zarzucił gazecie przekręcanie faktów, dziennikarzy wykluczono z grupy reporterów obsługujących Biały Dom. Odpowiedzią Washington Post była mordercza praca i profesjonalizm. Jeśli Woodward i Bernstein mieli jakiekolwiek wątpliwości, zadawali to samo pytanie 50 różnym osobom. Albo 50 razy jednej osobie" - pisał po latach Benjamin Bradlee, ich redaktor w czasie afery Watergate.

Ze wstępu Piotra Stasińskiego "Wszystkich ludzi prezydenta" czyta się jak najlepszą powieść detektywistyczną. Nawet mimo tego, że czytelnik zna zakończenie, to fascynujące jest stopniowe odkrywanie spisku; obserwowanie jak w kolejnych rozdziałach pętla zaciska się coraz bardziej - najpierw demaskowani są najemnicy od brudnej roboty, potem pomniejsi doradcy prezydenta, a wreszcie najważniejsi jego współpracownicy. Złośliwa satysfakcja, jaką odczuwa czytelnik, jest tym większa, że wszystko zdarzyło się naprawdę.

Mariusz Zawadzki, korespondent Gazety Wyborczej w Waszyngtonie

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Carl Bernstein, Bob Woodward - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wyspa klucz - okładka książki
Wyspa klucz Małgorzata Szejnert
Życie na wsi - okładka książki
Życie na wsi Rachel Cusk
Wyspa na prerii - okładka książki
Wyspa na prerii Wojciech Cejrowski
Czwartek, 21 Marca 2019 roku.