pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wszechświat w skorupce orzecha

Autor książki:

Stephen Hawking

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 195x260 mm
EAN: 9788377855416
ISBN: 978-83-7785-541-6
Data: 2014-10-01
68.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

STEPHEN HAWKING jest jednym z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów; słynie nie tylko ze śmiałości swych koncepcji, ale również z jasności, z jaką potrafi je przedstawić. Dzięki Krótkiej historii czasu - jego fenomenalnemu bestsellerowi (sprzedano wiele milionów egzemplarzy) - czytelnicy na całym świecie zapoznali się z fascynującymi koncepcjami fizyki teoretycznej.

Teraz, w nowej, bogato ilustrowanej książce, Hawking opowiada o najważniejszych odkryciach teoretycznych dokonanych od czasu opublikowania Krótkiej historii czasu. Zapoznaje czytelników z aktualnymi badaniami w dziedzinie fizyki teoretycznej, w której prawda jest często dziwniejsza niż fikcja, oraz wyjaśnia w prosty sposób zasady rządzące wszechświatem.

Podobnie jak wielu innych uczonych profesor Hawking dąży do poznania świętego Graala fizyki teorii wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu.

W książce Wszechświat w skorupce orzecha opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu - od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Jego fascynująca intelektualna przygoda polega na próbie połączenia ogólnej teorii względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata, tak by otrzymać jednolitą teorię opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie ".

Wraz z Hawkingiem docieramy do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata.

Wszechświat w skorupce orzecha jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy.

Książka "Wszechświat w skorupce orzecha" - Stephen Hawking - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2014 r. Cena 68.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.