pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wstęp do matematyki

Autor książki:

Jan Kraszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 214 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788301190842
ISBN: 978-83-0119-084-2
Data: 2017-01-05
54.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przedmiot Wstęp do matematyki, wykładany na pierwszym roku studiów matematycznych i informatycznych na uniwersytetach i politechnikach, ze względu na swój abstrakcyjny charakter stanowi pewne novum dla świeżo upieczonych studentów. Zawiera treści, które często początkowo wydają się trudne, gdyż są odmienne od tych nauczanych w szkole, ale po zrozumieniu okazują się fascynujące.

Autor, odwołując się wielokrotnie do intuicji Czytelnika, w przystępny sposób wprowadza nas w świat zbiorów (przeliczalnych, nieprzeliczalnych), kwantyfikatorów, funkcji, relacji i stopniowo zapoznaje z formalizacją teorii i języka matematyki. Liczne komentarze oraz ciekawe, starannie dobrane przykłady ułatwiają przyswajanie materiału. Zadania zamieszczone na końcu rozdziałów oraz odpowiedzi i wskazówki do nich umożliwiają sprawdzenie opanowanej wiedzy.

Autor, doktor Jan Kraszewski, jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wykłada Wstęp do matematyki. Niniejszy, nowoczesny podręcznik akademicki przygotował, korzystając z dziesięcioletniej praktyki i doświadczeń dydaktycznych w pracy ze studentami.

Książka "Wstęp do matematyki" - Jan Kraszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2017 r. Cena 54.53 zł. Zapraszamy na zakupy!