pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej
Tytuł książki:

Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej

Autor książki:

Janina Lesiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788377793725
ISBN: 978-83-7779-372-5
Data: 2016-03-02
25.03  34.90  9.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej - opis książki:

Zbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV.

Próba przypomnienia niezwykłej kobiety. Portret władczyni, matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii. Kobiety niepięknej, ale wielbiącej piękno.

Książka "Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej" - Janina Lesiak - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-03-31
Janina Lesiak jest autorką książki o polskiej królowej, Cecylii Renacie, żonie Władysława IV.
Cecylia Renata Habsburżanka(1611-1644), córka Cesarza Fryderyka II. Królowa Polski i żona Władysława IV Wazy. W wieku pięciu lat straciła matkę i była wychowywana przez macochę, przy której stała się bardzo gorliwą katoliczką.
Autorka książki opisuje trzy dni z życia polskiej królowej, która choć nie była osobą bardzo urodziwą, to głęboko wierzącą, dobrą i czułą kobietą. Życie królowej nie należało do łatwych. Sprowadzało się do wydania na świat potomka, a Cecylia miała już dwa poronienia, po których czuje straszny ból i po raz pierwszy w życiu złości się „Jak można kazać matce chwalić Boga za to, że zabrał jej dziecko…”. Królowa Cecylia dobrze wiedziała, że król ma kochanki, trwoni wielkie sumy pieniędzy na dogadzanie rozpuście. Znosiła to mężnie, nie mogła jednak konkurować z pięknymi damami o cieniutkich taliach i obfitych piersiach, a ponieważ król wcale się nią nie interesował dodatkowo sprawiało jej to ból i cierpienie. Cecylia Renata bardzo wspierała męża, co było odbierane za manipulowanie królem, była poważna, rozsądna i dumna, a jej powagę brano za oziębłość i wścibstwo, choć nigdy nie doczekała się ani jednego ciepłego słowa, ani jednego „dziękuję” od króla.
W trzecim dniu opisanym przez autorkę, królowa wydaje na świat potomka, po czym czuje się coraz gorzej i wie, że już niedługo musi odejść z tego świata, dlatego modli się cichutko i wie, że to jest jedyna szansa dla niej, gdzie będzie szczęśliwa.
Książka jest bardzo smutna, ale czytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Jest cienka, zawiera 124 strony, ale wydana w bardzo pięknej twardej oprawie. Zachęca czytelnika do odkrycia kart historii z XVI wieku.
Autorka zadebiutowała tą książką, ale mam nadzieję, że będą jeszcze kolejne, bo bardzo mnie zainteresowała do czego i Was, moi drodzy zapraszam, bo jest to kawałek naszej historii o której warto wiedzieć.
Miłej lektury.
skomentuj opinię/recenzję [+]