pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wspaniałość Ambersonów
Tytuł książki:

Wspaniałość Ambersonów

Autor książki:

Newton Booth Tartington

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377795316
ISBN: 978-83-7779-531-6
Data: 2019-03-13
27.28  44.90  17.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ambersonowie to najznakomitsza rodzina w mieście. Mieszkają w wielkim domu, wydają fantastyczne przyjęcia, ich pozycja wydaje się niezachwiana. Wbrew upływającemu czasowi, przeciwstawiają się wszelkim zmianom. Isabel, dziedziczka wielkiej fortuny, wychodzi za mąż za człowieka całym życiem oddanego interesom. Wynagradza jej to syn, Georgie, którego matka uwielbia ponad wszystko.

Po wielu latach, w mieście zjawia się przyjaciel z młodości, teraz biznesmen inwestujący w automobile, towarzyszy mu dorosła córka, Lucy. Między Georgiem a dziewczyną rodzi się szczególna więź.

Historia, którą opowiada autor rozciąga się na lata. Z jednej strony to melodramat, z drugiej opowieść o upadku pewnego stylu życia. Symboliczne jest tu, że do owego upadku doprowadzają Ambersonów automobile czyli powiew nowości. Stare układy społeczne i rodowe majątki przestają mieć takie znaczenie jak kiedyś. Teraz nie trzeba się dobrze urodzić, żeby by kimś.

W takim świecie nie ma też miejsca dla rozpieszczonego dziedzica XIX-wiecznej fortuny. Jego wiara, że wszyscy powinni go kochać i wielbić po prostu za to, że jest wreszcie zderzy się z rzeczywistością. Georgie gardzi samochodami, podświadomie chcąc, by świat się zatrzymał, a producent automobili, a tym jest przyjaciel owdowiałej matki, budzi w nim tak ogromną złość, że postawi na szali nawet własne uczucia.

Książka została zaadoptowana na film w 1942 r przez Orsona Wellesa. Natomiast w 2002 roku powstała kolejna jej wersja, tym razem telewizyjna.

Książka "Wspaniałość Ambersonów" - Newton Booth Tartington - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Pokój Wspaniałości - okładka książki

Pokój Wspaniałości

Julien Sandrel
Miłość w kolorze sepii - okładka książki

Miłość w kolorze sepii

Katarzyna Sarnowska
Wyznania randkowiczki - okładka książki

Wyznania randkowiczki

Edwards Rosy
Dziewczyna bez makijażu - okładka książki

Dziewczyna bez makijażu

Zuzanna Arczyńska
Ukryte godziny - okładka książki

Ukryte godziny

Delphine de Vigan