pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wspólnota zakonna wspólnotą świętych i grzeszników. Seria: Formacja...
Tytuł książki:

Wspólnota zakonna wspólnotą świętych i grzeszników. Seria: Formacja kapłańska i zakonna

Autor książki:

o. Amedeo Cencini FdCC

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788389289339
ISBN: 83-89289-33-4
Data: 2006-03-28
20.58  25.50  4.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wspólnota zakonna wspólnotą świętych i grzeszników. Seria: Formacja kapłańska i zakonna - opis książki:

Dzielenie się jest znakiem charakteryzującym braterstwo. Rodzi się z niego i w tym samym czasie pozwala rodzić się braterstwu. Jest znakiem jakości życia i zdolności dawania świadectwa.
W świecie przesiąkniętym indywidualizmem istnieje świadectwo, które mówi, że życie staje się możliwe do przeżycia, jedynie wtedy gdy przeżywa się je razem. Kościołowi, któremu imponuje jeszcze model świętości indywidualnej, świadectwo to ogłasza, że świętość przeżywana wspólnie staje się widoczną, staje się darem i wzorem dla wszystkich. Życiu konsekrowanemu, które często jeszcze identyfikuje się z ideałem doskonałości, przypomina, że przeżywając wspólnie doświadczenie słabości, możemy smakować i głosić Wieczność.
Wspólnota, w której dzielenie się jest stylem życia, staje się komunią świętych i grzeszników, obrazem miłości silniejszej od jakiegokolwiek podziału.
AMEDEO CENCINI, kapłan ze zgromadzenia kanozjanów, profesor duszpasterstwa powołaniowego i metodologii ukierunkowania duchowego na Uniwersytecie Salezjańskim. Wykłada również na Uniwersytecie Gregorjańskim wychowanie do dojrzałości afektywnej, na kursie dla wychowawców. Od 1995 r. jest Konsultantem Kongregacji dla Życia Konsekrowanego i Społeczności Życia Apostolskiego.
Dotychczas nakładem Wydawnictwa SALWATOR w serii Formacja kapłańska i zakonna ukazała się książka /"Oddech życia. Łaska formacji permanentnej/".

Książka "Wspólnota zakonna wspólnotą świętych i grzeszników. Seria: Formacja kapłańska i zakonna" - o. Amedeo Cencini FdCC - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Cena 20.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]