pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Współczesne wyzwania rolnictwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 978830116824701
ISBN: 978-83-0116-824-7
Data: 2012-04-11
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Współczesne wyzwania rolnictwa - Józef S. Zegar - opis książki:

Studium na temat kierunków rozwoju rolnictwa w obliczu światowych problemów i ograniczeń zasobowych Szczególnie ważne miejsce w dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju przypada rolnictwu. W prezentowanej książce zawarto istotne rozważania dotyczące rozwoju rolnictwa, których podstawą było porównanie dwóch różnych modeli rolnictwa: industrialnego i zrównoważonego. Autor odpowiada na ważne pytania dotyczące przyszłości rolnictwa zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Przeprowadzone analizy uzupełnia o takie czynniki zewnętrzne, jak wzrost demograficzny, globalizacja czy problem głodu na świecie, oraz daje wytyczne do systemowego wsparcia wybranego przez siebie paradygmatu, udowadniając potrzebę prowadzenia odpowiedniej polityki rolnej oraz wskazując jej główne kierunki. Połączenie zagadnień społecznych, makroekonomicznych i gospodarczych zapewnia doskonałą podstawę teoretyczną opisywanego tematu.

Publikacja jest przeznaczona dla słuchaczy wszystkich kierunków ekonomicznych i rolniczych oraz dla pracowników naukowych uczelni i instytutów badawczych w obszarze ekonomii, rolnictwa, środowiska, pracowników administracji państwowej i samorządowej oraz sfery doradztwa rolniczego.

Książka „Współczesne wyzwania rolnictwa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2012 r. Cena 52.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Współczesne wyzwania rolnictwa"
Produkty podobne:
Przedsiębiorstwa w obliczu wyzwań - okładka książki
Przedsiębiorstwa w obliczu wyzwań XXI wieku. Modele... Małgorzata Porada-Rochoń, Małgorzata Brojak-Trzaskowska, Dominika Kordela, Monika Tomczyk
Partnerstwa międzysektorowe na - okładka książki
Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich.... Agnieszka Pawłowska, Anna Gąsior-Niemiec, Anna Kołomycew
Polityka gospodarcza wobec globalnego - okładka książki
Polityka gospodarcza wobec globalnego kryzysu... Janusz J. Tomidajewicz, Kazimierz Pająk (red.)