pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Współczesne prawo kontraktów - wybrane zagadnienia. Seria: Monografie...
Tytuł książki:

Współczesne prawo kontraktów - wybrane zagadnienia. Seria: Monografie prawnicze

Autor książki:

Marcin Łolik

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788325559786
ISBN: 978-83-2555-978-6
Data: 2014-02-20
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Współczesne prawo kontraktów - wybrane zagadnienia. Seria: Monografie prawnicze - Marcin Łolik - opis książki:

Współczesne prawo kontraktów - wybrane aspekty autorstwa wybitnego specjalisty z zakresu prawa prywatnego, adwokata dr Marcina Łolika jest naukową analizą, która przedstawia i poddaje ocenie najważniejsze instytucje owego współczesnego prawa kontraktów, które coraz częściej występują w polskim obrocie gospodarczym.

Postępująca międzynarodowa wymiana gospodarcza jak również procesy integracyjne z innymi systemami prawnymi powoduje, że na gruncie prawa polskiego możemy dzisiaj zaobserwować nowy system instytucji prawa kontraktów określanych mianem in statu nascendi. Wybór omawianych instytucji dokonany jest w oparciu o kryterium częstotliwości występowania owej konstrukcji w praktyce obrotu oraz okoliczności czy dana instytucja ma już uregulowaną praktykę w realiach polskiego obrotu prawnego.

Niniejsza monografia oprócz wspomnianej powyżej tematyki pozwoli zapoznać się Czytelnikowi m.in. z: ekonomią prawa kontraktów; non-reliance clause; zasadniczym założeniem w tym kontekście prawa kontraktów - równością stron; umownymi terminami do dochodzenia roszczeń; charakterystyką i wykorzystaniem klauzul, w tym np. klauzule lojalności, klauzule hardship, klauzulą arbitrażową czy klauzulą change of control.

W prezentowanej monografii, Autor podjął próbę omówienia i analizy instytucji, których charakter prawny nie został jeszcze jednoznacznie i ostatecznie rozstrzygnięty, a wymagają one tym samym dalszych badań. Rozważania dotyczą ponadto instytucji, które są już znane i kompleksowo uregulowane, ale które mają jednocześnie w opinii Autora istotne znaczenie dla konstrukcji współczesnego systemu prawa kontraktów.

Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę prawa kontraktów, zapoznać się z przedstawieniem doktryny oraz orzecznictwa. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa - adwokatów, radców prawnych, sędziów lecz również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów pragnących pogłębić wiedzę z zakresu prawa prywatnego.

Książka „Współczesne prawo kontraktów - wybrane zagadnienia. Seria: Monografie prawnicze” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Marcin Łolik - autor m.in.: