pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
WordPress 5 dla początkujących
Tytuł książki:

WordPress 5 dla początkujących

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788328355583
ISBN: 978-83-2835-558-3
Data: 2019-07-05
41.50  59.00  17.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

WordPress 5 dla początkujących - Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński - opis książki:

Zatrudnij Word Pressa na pełny etat!
Opracuj najprostszą stronę w kwadrans...

...a bardziej zaawansowaną w kilka godzin
Utwórz i edytuj wpisy oraz strony serwisu
Dostosuj wygląd strony
Rozbuduj serwis o dodatkowe funkcjonalności dzięki wtyczkom
Marzysz o własnej stronie internetowej, ale brakuje Ci umiejętności informatycznych? Word Press to popularne narzędzie, które umożliwi Ci zaistnienie w sieci! Przeznaczone pierwotnie do obsługi blogów, aktualnie jest używane przez miliony użytkowników do prowadzenia prostych stron internetowych, a przez korporacje do promocji oraz sprzedaży usług i produktów. Word Press nieustannie ewoluuje, a jego najnowsza wersja, rozbudowana o nowy edytor treści - Gutenberg, pomoże Ci w kilku krokach stworzyć nowoczesną stronę. Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze profesjonalnego administratora serwisów internetowych, czy po prostu chcesz zaprezentować swoją firmę, twórczość lub własny projekt w internecie, z pewnością warto bliżej poznać ten CMS.

Książka Word Press 5 dla początkujących pokaże Ci, jak szybko rozpocząć przygodę z tym systemem. Dowiesz się, od czego zacząć tworzenie strony, jak sprawnie tworzyć i formatować wpisy, dodawać do stron materiały graficzne, filmowe i dźwiękowe, tworzyć strukturę serwisu i definiować elementy nawigacyjne. Dzięki lekturze poznasz sposoby zarządzania komentarzami i użytkownikami oraz nauczysz się zmieniać ustawienia i aktualizować system, a także dodawać motywy i wtyczki. Dowiesz się nawet, jak pozycjonować i optymalizować stronę oraz sprawić, aby była przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem książki jest przygotowany z myślą o początkujących administratorach stron zestaw ćwiczeń, które pomogą poznać Word Pressa w praktyce.

W książce między innymi:
Szybka instalacja Word Pressa i uruchamianie pierwszego serwisu
Tworzenie, edycja i formatowanie treści tekstowych
Osadzanie zdjęć i treści multimedialnych
Motywy, wygląd i hierarchia stron serwisu
Dodawanie i konfiguracja elementów nawigacyjnych
Zarządzanie użytkownikami i tworzenie stron posiadających wielu autorów
Rozbudowa strony o dodatkowe funkcjonalności - instalacja i konfiguracja wtyczek
Aktualizacje, dbanie o bezpieczeństwo systemu i ochrona przed spamem
Integracja strony z portalami społecznościowymi
Podstawy CSS i HTML
Zasady dostępności dla osób niepełnosprawnych
Pozycjonowanie i optymalizacja stron
Serwis internetowy? Tylko z Word Pressem 5!
Agnieszka Ciborowska - od kilkunastu lat hobbystycznie i zawodowo zajmuje się tworzeniem stron internetowych (zarówno od podstaw jak i na platformie Word Press). Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia stron internetowych, pozycjonowania i optymalizacji stron oraz marketingu internetowego (wpwizard.pl). Ukończyła studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest współzałożycielką i wiceprezesem zarządu Fundacji na Rzecz Zwierząt Przytul Psa. Interesuje się podróżami, przyrodą i marketingiem internetowym.

Jarosław Lipiński - pierwsze strony internetowe tworzył już ponad 20 lat temu. Najpierw hobbystycznie, a później w życiu zawodowym. Obecnie pomaga w organizacji i prowadzeniu szkoleń z Word Pressa. Od blisko 20 lat jest właścicielem firmy DASAP zajmującej się importem i dystrybucją profesjonalnego sprzętu pomiarowego, testerów, kalibratorów i masztów teleskopowych. W życiu prywatnym jest miłośnikiem przyrody, jego pasją są podróże w nieznane oraz związana z tym motoryzacja i sport. Przez kilka lat był redaktorem naczelnym serwisu internetowego o tematyce turystycznej. Bardzo lubi zwierzęta, co zaowocowały między innymi tym, że jest współzałożycielem i wiceprezesem zarządu Fundacji na Rzecz Zwierząt Przytul Psa.

Książka „WordPress 5 dla początkujących” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r. Cena 41.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "WordPress 5 dla początkujących"
Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński - autor m.in.:
WordPress dla początkujących - okładka książki
WordPress dla początkujących Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Programowanie obrabiarek CNC - okładka książki
Programowanie obrabiarek CNC Wit Grzesik, Piotr Niesłony, Piotr Kiszka
Produkty podobne:
WordPress dla początkujących - okładka książki
WordPress dla początkujących Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński