pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka

Autor książki:

Marcin Kozioł

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bumcykcyk
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 165x220 mm
EAN: 9788395926037
ISBN: 978-83-9592-603-7
Data: 2023-04-12
24.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podróżnicza powieść przygodowa dla dzieci. Książka zdobyła Nagrodę Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci. Nowe wydanie ukazuje się pod patronatem Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Wombat Maksymilian, przedstawiciel pochodzącego z Australii gatunku uroczych torbaczy, ciekawy świata podróżnik, dociera do Królestwa Grzmiącego Smoka. Tak brzmi pełna nazwa Bhutanu - jedynego państwa, w którym na koniec roku mierzy się nie tylko stan skarbca, ale przede wszystkim szczęście narodowe brutto. Jest tam nawet minister odpowiedzialny za szczęście mieszkańców.

Wombat wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu Jego Wysokości Smoka i recepty na szczęście, którą chce się później podzielić ze zwierzętami i ludźmi w swoich rodzinnych stronach. W szalonej podróży po himalajskim królestwie towarzyszy mu radosny muł Sangaj.

Książka interaktywna, wzbogacona o dodatki multimedialne, dzięki którym można przenieść się na miejsce akcji, odbyć wirtualne spacery albo obejrzeć nagrania. Zabawną i pełną zwrotów akcji opowieść ilustrują fotografie autora, który przez wiele lat był dyrektorem mediów elektronicznych National Geographic Polska. Całość dopełniają rysunki Mariusza Andryszczyka, znanego między innymi z ilustracji do Rutki i Lolka.

Książka "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka" - Marcin Kozioł - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bumcykcyk. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2023 r. Cena 24.53 zł. Zapraszamy na zakupy!