pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wolność, równość, przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć

Autor książki:

Agata Sikora

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788366147195
ISBN: 978-83-6614-719-5
Data: 2019-09-26
26.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Dlaczego czasem łapiemy się na tym, że konfrontując się ze sporami wokół poprawności politycznej, przemocy symbolicznej czy #metoo, przyznajemy rację obu stronom albo w ogóle nie wiemy, co myśleć? Na jakich mitach opiera się nasza wyobraźnia, jakie paradoksy kłębią się pod powierzchnią naszej codzienności?
W pasjonującej książce Agata Sikora szuka odpowiedzi na pytania, które nurtują dziś wiele osób o lewicowo-liberalnych poglądach. Odwołując się do świadectw wrażliwości różnych epok - od liryki trubadurów przez Deklarację Praw Kobiety i Obywatelki, musical Hair, powieść i serial Opowieść podręcznej po stand-up Nanette - pokazuje, jak rodziła się i ewoluowała liberalno-lewicowa wrażliwość, które emocje mogły być w jej ramach wyrażane, a które zostały wypchnięte poza jej nawias. Autorka rozpoznaje kulturowy klincz, w jakim tkwimy, rozdarci między dążeniem do autentyczności a oświeceniową koncepcją racjonalnego podmiotu; między polityką tożsamości a uniwersalistycznym liberalizmem. A potem, zdając sprawę z własnych wątpliwości, próbuje wskazać ścieżki, które mogą nas z tego klinczu wyprowadzić.

Oryginalność pisarstwa Agaty Sikory przejawia się nie tylko w błyskotliwych, erudycyjnych analizach zjawisk kultury, ale też w wyjątkowej umiejętności problematyzowania własnych doświadczeń - życia w Polsce i wielokulturowym Londynie, łączenia freelancerskiej pracy intelektualnej z wychowywaniem małego dziecka, zderzeń i spotkań z innymi punktami widzenia. Dzięki temu jej książka jest czymś więcej niż esejem - jest zmianą.

Książka "Wolność, równość, przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć" - Agata Sikora - oprawa miękka - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.96 zł. Zapraszamy na zakupy!