pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Wolność pracy i władza
książka:

Wolność pracy i władza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788326482243
ISBN: 978-83-2648-224-3
Data: 2015-07-14
107.23  129.00  21.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wolność pracy i władza - Arkadiusz Sobczyk - opis książki:

"...ukazanie się książki Profesora Arkadiusza Sobczyka stanowić będzie z pewnością wydarzenie w środowisku przedstawicieli nauki prawa pracy (i nie tylko), budzić spory i prowokować do polemik, rodzić pytania i wskazywać nowe wyzwania badawcze".

Prof. dr hab. Zbigniew Góral
"Krytyka dominującej w nauce prawa pracy koncepcji umowy o pracę i wolności pracy jest przeprowadzana z perspektywy nieliberalnej, w tym zwłaszcza komunitarystycznej. Porzucenie narracji liberalnej na rzecz narracji wspólnotowej prowadzi Autora do niezwykle interesujących i poddających się naukowej weryfi kacji tez i uogólnień. (...) Narracja komunitarystyczna służy jednak nie tyle krytyce podejścia liberalnego w prawie pracy (...), lecz jest postawą badawczą, która umożliwia wydobycie z materiału normatywnego całkowicie nowych treści i tendencji, niedostrzeganych lub pomijanych w dotychczasowych opracowaniach naukowych z zakresu prawa pracy. (...) Opublikowanie recenzowanej monografi i uważam nie tylko za uzasadnione, ale i konieczne".

Prof. dr hab. Andrzej Wróbel
"Pracę (...) Wolność pracy i władza uważam za bardzo wartościową. Oby było więcej tego typu opracowań. Wyróżnia się ona zdecydowanie na tle obecnych publikacji naukowych. Pokazuje samodzielność myślenia Autora, śmiałość formułowania tez, ale - co ważne - uargumentowanych, pokazujących myślenie Autora, jego wątpliwości, nieunikającego rewizji swoich poprzednio wyrażanych poglądów. Zawiera duży potencjał myśli, i zapewne przyczyni się do ożywienia dyskusji naukowej w prawie pracy, ale jak przypuszczam, nie tylko w nim. I o to właśnie chodzi w uprawianiu nauki prawa".

Prof. dr hab. Mirosław Granat
"Z pewnością ukazanie się recenzowanej monografii należeć będzie do wydarzeń o dużej randze dla środowiska nauki prawa pracy; niezbyt często zdarzają się przecież prace, w których dokonuje się tak zasadniczych przewartościowań fundamentów danej dziedziny (...). Spodziewać się należy dużego fermentu i zainicjowania głębokiej debaty na temat stanu prawa pracy, tym bardziej, że Autor nie unikał ani kontrowersyjnych tematów, ani odważnych tez".

Dr hab. Jakub Stelina, prof. UG

Książka „Wolność pracy i władza” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wolność pracy i władza"
Arkadiusz Sobczyk - autor m.in.:
Produkty podobne:
Prawo konstytucyjne. Kazusy i ćwiczenia - okładka książki
Prawo konstytucyjne. Kazusy i ćwiczenia Mirosław Granat, Marek Zubik, Ewelina Gierach
Prawne aspekty wolności. Zbiór - okładka książki
Prawne aspekty wolności. Zbiór studiów Ewelina Cała-Wacinkiewicz, Daniel Wacinkiewicz (red.)