pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wokół Konwencji Europejskiej. Komentarz do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

Autor książki:

Marek Nowicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1344 s.
EAN: 9788382462654
ISBN: 978-83-8246-265-4
Data: 2021-09-29
201.52  239.00  37.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stan prawny: 1 lipca 2021 r.

Ósme wydanie najbardziej aktualnego na rynku komentarza do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przedstawia wyczerpująco aspekty formalne i praktyczne obowiązującego mechanizmu kontroli jej przestrzegania oraz dorobek orzeczniczy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Dotyczy on zarówno praw i wolności chronionych w Konwencji i protokołach do niej, jak i wszystkich istotnych kwestii odnoszących się do procedury kontrolnej na podstawie skarg indywidualnych i międzypaństwowych.

W opracowaniu zostały uwzględnione kolejne reformy mechanizmu kontrolnego na podstawie Konwencji i zmiany będące głównie rezultatem wejścia w życie Protokołu 16 oraz zaleceń i wytycznych kolejnych spotkań na szczycie Rady Europy.

Autor omawia wiele ważnych wyroków Trybunału wydanych w ostatnim czasie, stanowiących istotne kroki w rozwoju orzecznictwa.

Publikacja, znana na rynku od lat, stanowi cenną pomoc w lepszym poznaniu systemu strasburskiego i w skutecznej ochronie podstawowych praw i wolności zarówno przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, jak i sądami krajowymi.

Komentarz jest przeznaczony dla prawników praktyków, pokrzywdzonych dochodzących swoich praw, pracowników administracji publicznej, osób zaangażowanych w ochronę praw człowieka, a także wykładowców akademickich w dziedzinie prawa oraz nauk politycznych i społecznych.

Książka "Wokół Konwencji Europejskiej. Komentarz do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka" - Marek Nowicki - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1344 stron i została wydana w 2021 r. Cena 201.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]