pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu

Autor książki:

Tina Brown

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 613 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788367674331
ISBN: 978-83-6767-433-1
Data: 2023-05-24
52.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bestseller New York Timesa, Sunday Timesa i Amazona
Nigdy więcej - te słowa stały się mantrą królowej Elżbiety II po tragicznej śmierci księżnej Diany. Nigdy więcej nie można było dopuścić, by w brytyjskiej rodzinie królewskiej pojawiła się osoba, której popularność zagroziłaby monarchii.

Mimo że Windsorowie przezwyciężyli kryzys, który nastąpił, gdy małżeństwo Diany i Karola okazało się fiaskiem, wkrótce musieli stawić czoła nowym wyzwaniom.

Tina Brown odkrywa afery, romanse, zdrady i rozgrywki o władzę, które są udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej od przeszło dwudziestu pięciu lat. Przybliża postawę królowej Elżbiety po śmierci jej siostry księżniczki Małgorzaty, królowej matki i księcia Filipa, podczas obchodów jubileuszu panowania, a także wtedy, kiedy członkowie monarchii wywoływali kolejne skandale. Analizuje determinację księcia Karola, by poślubić Kamilę Parker Bowles, napięcia między jego synami, upadek księcia Andrzeja oraz zaskakującą decyzję Harry ego i Meghan o wycofaniu się z rodziny królewskiej.

Mimo największych wysiłków monarchini nigdy więcej powtarzało się raz za razem. Czy nadejdzie dzień, gdy brytyjscy obywatele powiedzą dość i pożegnają się z Koroną

Zaskakująca i ujawniająca wiele nieznanych dotąd faktów. Wiarygodne źródła, historyczny rozmach i mądre spostrzeżenia podane z soczystym dowcipem. Istnieje wiele królewskich biografii, ale niewiele jest tak dobrych jak ta. Zamienia plotki w pierwszy szkic historii.

Telegraph
Istnieją różne książki traktujące o rodzinie królewskiej. Ale Wojna Windsorów to gatunek sam w sobie.

Radio Times
Tina Brown to najlepiej na świecie poinformowana ekspertka w temacie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Piers Morgan
Kopalnia smakowitych plotek. Brown napisała książkę, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co przyniesie przyszłość po śmierci Elżbiety II. Treść na przemian bawi i przeraża
Independent

Książka "Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu" - Tina Brown - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 613 stron i została wydana w 2023 r. Cena 52.58 zł. Zapraszamy na zakupy!