pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojna w Wietnamie 1941-1975

Autor książki:

Robert D. Schulzinger

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 542 s.
Wymiar: 165x245 mm
EAN: 9788365280909
ISBN: 978-83-65280-90-9
Data: 2020-06-16
47.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:


Konflikt w Wietnamie wywołał tak wielkie poruszenie, że minęło dwadzieścia lat, zanim w 1995 roku Stany Zjednoczone i Wietnam w pełni wznowiły stosunki dyplomatyczne, wskutek czego spory o Wietnam osłabły, lecz nie ustały. W istocie utrzymujące się animozje, żale, wątpliwości i rozgoryczenie z czasów tej wojny mogą zaniknąć dopiero wtedy, gdy ostatni urzędnik publiczny zaangażowany w ustalanie polityki wobec Wietnamu oraz wszyscy weterani wojny wietnamskiej i antywojenni manifestanci zejdą ze sceny. Dla amerykańskiej polityki, dyplomacji, kultury, wartości i gospodarki w latach sześćdziesiątych XX wieku wojna w Wietnamie była takim samym przełomem jak wojna secesyjna w latach sześćdziesiątych XIX wieku i wielki kryzys w latach trzydziestych XX stulecia
W swojej książce autor przedstawia ponad 30-letnią historię konfliktu w Wietnamie, zaczynając od buntów przeciwko francuskim kolonialistom, przez zaangażowanie militarne USA, a kończąc na wycofaniu amerykańskich wojsk w połowie lat 70. Omawia wszystkie aspekty wojny – ekonomiczny, polityczny oraz wojskowy, ukazuje również wojnę z perspektywy jednostek bezpośrednio lub pośrednio w nią zaangażowanych – amerykańskich żołnierzy, pielęgniarek, członków Wietkongu, cywilów czy protestujących pacyfistów. Poprzez filmy Czas apokalipsy, Forrest Gump, Pluton, Byliśmy żołnierzami czy serię Rambo wojna w Wietnamie stała się częścią popkultury. Książka Schulzingera obala wiele stereotypów dotyczących konfliktu w Indochinach i prezentuje jego dogłębną analizę. Autor rozbiera na czynniki pierwsze powody, które skłoniły prezydentów USA do militarnego zaangażowania się w walki w Wietnamie i wyjaśnia, co zadecydowało o tak późnym wycofaniu się wojsk amerykańskich.

Książka "Wojna w Wietnamie 1941-1975" - Robert D. Schulzinger - oprawa Twarda - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 542 stron i została wydana w 2020 r. Cena 47.31 zł. Zapraszamy na zakupy!