pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojna o metale rzadkie / Kogut. Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej

Autor książki:

Guillaume Pitron

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kogut
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 289 s.
Wymiar: 145x220 mm
EAN: 9788395913808
ISBN: 978-83-9591-380-8
Data: 2020-12-09
28.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Transformacja energetyczna, rewolucja cyfrowa, przemiana ekologiczna... Politycy, media, przemysłowcy zgodnie obiecują nam nowy świat, nareszcie wyzwolony od ropy, zanieczyszczeń, niedostatków czy konfliktów zbrojnych. Ta książka, będąca owocem sześcioletniego dochodzenia prowadzonego w dwunastu krajach, pokazuje nam, że wcale tak się nie stanie!Odchodząc od paliw kopalnych, tak naprawdę pogrążamy się w nowym uzależnieniu - od metali rzadkich. Grafit, kobalt, ind, platynowce, wolfram, ziemie rzadkie to zasoby, które stały się niezbędne dla rozwoju nowego społeczeństwa: ekologicznego (samochody elektryczne, panele słoneczne) i scyfryzowanego (smartfony, komputery, tablety i inne nieodłączne od naszej codzienności urządzenia). Tymczasem koszty środowiskowe, gospodarcze i geopolityczne tej zależności będą jeszcze większe niż te, które nasze przemysłowe społeczeństwo obecnie płaci. Nawiązując do tego wszystkiego, niniejsza książka jest kontropowieścią o transformacji energetycznej - przedstawiającą tajne dzieje wiele obiecującej technologicznej odysei, a także kulisy ambitnych, bezinteresownych poszukiwań, przynoszących jak dotąd zagrożenia równie kolosalne, co problemy, które miały za zadanie rozwiązać.

Guillaume Pitron - Francuski dziennikarz Le Monde Diplomatique, Geo i National Geographic, autor filmów dokumentalnych, laureat Nagrody im. Érika Izraelewicza za najlepsze śledztwo ekonomiczne w2017roku. Głównym obszarem jego zainteresowań jest geopolityka surowców. Guillaume Pitron regularnie wypowiada się na jej temat we francuskim parlamencie i Komisji Europejskiej. Wojna o metale rzadkie. Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej to jego pierwsza książka.

Książka "Wojna o metale rzadkie / Kogut. Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej" - Guillaume Pitron - oprawa miękka - Wydawnictwo Kogut. Książka posiada 289 stron i została wydana w 2020 r. Cena 28.27 zł. Zapraszamy na zakupy!