pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojenne siostry (kieszonkowe)

Autor książki:

Agata Puścikowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2020
Wymiar: 118x168 mm
EAN: 9788324061433
ISBN: 978-83-240-6143-3
Data: 2021-09-10
9.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


Siostra Wanda siedziała na drewnianym krześle w kuchni, wokół chodziło dwóch wściekłych gestapowców. Modliła się tylko o jedno, żeby nie kazali jej wstać. Pod krzesłem, zasłoniętym jej habitem, kuliła się mała dziewczynka, żydowska sierota, którą siostry już raz uratowały przed śmiercią.

Siostry wiedziały, że rozochoceni, pijani sowieccy żołnierze nie odpuszczą. Zdecydowały, że czas uciekać. S. Adelgund już miała do nich dołączyć, gdy usłyszała krzyki przerażonych dziewcząt. Żołdacy zagonili cztery nastolatki do piwnicy. Adelgund nie mogła zostawić dziewcząt na pewną śmierć. Odważnie poszła za nimi do piwnicy. Dziewczętom udało się uciec. Adelgund znaleziono zgwałconą i bestialsko zamordowaną dwa dni później.

Agata Puścikowska opisuje historie niezwykłych, bohaterskich kobiet. Sióstr, które nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali. Pomagały ukrywać się partyzantom, dostarczały żywność, oddawały własne życie za często zupełnie obcych sobie ludzi, czasem chwytały nawet za broń. Również po wojnie niektóre z nich walczyły z komunistami. O ich bohaterstwie do dziś mówi się niewiele. Stanowczo za mało!
Agata Puścikowska – dziennikarka, felietonistka i reportażystka, autorka książek. Szczęśliwa żona i matka pięciorga dzieci.

Książka "Wojenne siostry (kieszonkowe)" - Agata Puścikowska - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2020 r. Cena 9.33 zł. Zapraszamy na zakupy!