pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę
Tytuł książki:

Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę

Autor książki:

Agata Puścikowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788324060894
ISBN: 978-83-2406-089-4
Data: 2020-07-29
36.21  44.99  8.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę - Agata Puścikowska - opis książki:

Robiłyśmy co się dało, by choć tyle współczucia okazać tej skrwawionej, bólem szarganej Matce - Ojczyźnie: bronić ją, ratować, wspierać jej siły w agonii (fragment kroniki powstańczej jednego z zakonów).

Agata Puścikowska opisuje nieznane dotąd dramatyczne historie zakonnic, które brały udział w powstaniu warszawskim. Niektóre z sióstr były sanitariuszkami, inne wspierały powstańców, leczyły cywili i żołnierzy, przygarniały tysiące dzieci - sierot wojennych, organizowały modlitwy i duchowo wspierały złamanych ludzi. Do tej pory o zaangażowaniu warszawskich klasztorów niewiele się mówiło, tymczasem skala pomocy niesionej przez zakonnice skrwawionej Warszawie była ogromna i trudno ją przecenić. Książka zawiera portrety bohaterek, ale zarazem kobiet z krwi i kości. Niewątpliwie to również dzięki odwadze, zorganizowaniu, przedsiębiorczości i sprytowi sióstr powstańcy wytrwali aż 63 dni. Gdyby nie ofiarność i nadludzki wysiłek tych, które walczyły również karmiąc głodnych, piorąc bandaże chorym i otwierając klauzury przed bezdomnymi, cywilnych ofiar w powstaniu warszawskim byłoby o wiele więcej.

Dzięki dotarciu do archiwów zgromadzeń zakonnych, nieznanych dokumentów, wspomnień oraz prywatnych dzienników, często wcześniej nie publikowanych, to również pozycja świetnie udokumentowana. Znajdują się w niej autentyczne opisy życia codziennego w schronach, walk o kawałek chleba i kubek wody dla rannych, poruszające losy mieszkańców wysiedlonych z miasta po upadku powstania.

Agata Puścikowska - dziennikarka, felietonistka i reportażystka związana z tygodnikiem Gość Niedzielny, Polskim Radiem i telewizją Polsat Rodzina. Autorka wielu książek, m.in. Wojenne siostry, I co my z tego mamy

Książka „Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę” - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2020 r. Cena 36.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Agata Puścikowska - autor m.in.:
Wojenne siostry - okładka książki
Wojenne siostry Agata Puścikowska;
Z mojego okna. Wybór felietonów - okładka książki
Z mojego okna. Wybór felietonów Agata Puścikowska;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Arcybiskup Stanisław GALL - Pierwszy - okładka książki
Arcybiskup Stanisław GALL - Pierwszy biskup polowy Jerzy Prochwicz, Zbigniew Jan Kepa
Czerwony książę - okładka książki
Czerwony książę Timothy Snyder
Produkty podobne:
Mit Rommla - okładka książki
Mit Rommla Maurice Philip Remy
Słowa, słowa, słowa - okładka książki
Słowa, słowa, słowa Adolf Nowaczyński