pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Witold Pilecki. Fotobiografia

Autor książki:

Maciej Sadowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Klin
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 195x245 mm
EAN: 9788327433947
ISBN: 978-83-2743-836-2
Data: 2015-08-31
22.07  27.99  5.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Witold Pilecki. Fotobiografia - Maciej Sadowski - opis książki:

Witold Pilecki, niezapomniana postać w polskiej historii, dobrowolny więzień Auschwitz, skazany na karę śmierci w 1948 roku.

Książka jest przedstawieniem historii Witolda Pileckiego poprzez fotografie zebrane z całego życia rotmistrza, zawiera także fragmenty listów i raportu spisanego z pobytu w obozie w Oświęcimiu.

Dobrowolne udanie się Witolda Pileckiego do obozu Auschwitz, a potem pozostanie w nim przez prawie trzy lata było być może jednym z najbardziej bohaterskich czynów, jakich kiedykolwiek dokonano, ale nie był to jedyny dowód jego męstwa i nie z tego powodu stracił życie.

Timothy Snyder (ze wstępu)

Książka „Witold Pilecki. Fotobiografia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Klin. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-09-25
Tak wiele jest osób, które walczyły w czasie II wojny światowej, a niestety się o nich nie mówi wcale, lub bardzo rzadko. A szkoda, bo są to nasi bohaterzy narodowi.
Jedną z takich osób jest właśnie Rotmistrz Witold Pilecki.
To niesamowita postać o której powinien wiedzieć każdy Polak i każda Polka. Jego dokonania są sławne nie tylko w Polsce ale i we Włoszech.
W fotobiografii możemy zaobserwować życie i karierę Pileckiego począwszy od najmłodszych lat, a skończywszy na żonie, dzieciach, a później procesie sądowym na którym został skazany na śmierć poprzez rozstrzelanie.
Czy na pewno słusznie? Czy tak można, wiedząc ile Rotmistrz zrobił dla swojego ukochanego narodu?
Ogromnie polecam tę fotobiografię. Osobiście mogę powiedzieć, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie, pozwoliła dokładnie poznać tę niesamowitą postać i skłoniła mnie do ważnych refleksji.
Nie trzeba wiele czasu, aby całą książkę przeczytać i pooglądać. Wystarczy poświęcić godzinę, to przecież tak niewiele, a w zamian dowiedzieć możemy się tak wielu wartościowych rzeczy.
Ta książka, a właściwie album to znakomity pomysł. Na każdej stronie zdjęcie, z krótkim opisem, a dodatkowo z fragmentami raportów Pileckiego. Nie dość, że możemy oglądać zdjęcia to jeszcze zapoznać się z przeżyciami i tym co widział Rotmistrz w trakcie wojny i pobytu w Obozie Koncentracyjnym.
Na początku znajdziemy krótki wstęp, który troszeczkę przybliża nam osobę Rotmistrza. Resztę zrobią zdjęcia i raporty.
Trzeba także przypomnieć, że już od 25.09.2015 do kin wchodzi film o Rotmistrzu Pileckim. Uważam, że powinniśmy się na niego wybrać, by choć trochę poznać sylwetkę tego wspaniałego bohatera.
Komu polecam: każdemu Polakowi, kobietom, mężczyznom, dzieciom i młodzieży. Każdy powinien poznać jednego z większych i nieustraszonych żołnierzy - bohaterów.
Moja ocena: 10/10
skomentuj opinię/recenzję [+]
Maciej Sadowski - autor m.in.:
Kwiaty baroku - okładka książki
Kwiaty baroku Maciej Sadowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy - okładka książki
Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy Tadeusz M. Płużański
Rotmistrz Witold Pilecki - okładka książki
Rotmistrz Witold Pilecki Joanna Wieliczka-Szarkowa