pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Witaj, laleczko!
książka:

Witaj, laleczko!

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378567400
ISBN: 9788378567400
Data: 2018-02-23
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Witaj, laleczko! - opis wydawcy:

Mój biogram zawarty jest w części narracyjnej, uważny czytelnik może odróżnić prawdę od fikcji. A właściwie, co to jest prawda? Urodziłem się w 1951 roku w Poznaniu? Jestem byłym żołnierzem zawodowym, obecnie na emeryturze. Służba w wojsku to najważniejszy etap mojego życia, który wypadł mi "w ciekawych czasach" naszej historii. Wojsko ukształtowało moją osobowość, otworzyło horyzonty poznawania i rozumienia świata. Przygotowało fizycznie i mentalnie na wszystkie trudności oraz by uparcie dążyć do celu i być odpowiedzialnym za podejmowane działania służbowe.

W jednym mnie nie zmieniło - "pomimo usilnych agitacji i przekonywań" do ideologii marksistowsko-leninowskiej pozostałem sobą. Nie zająłem "ściśle określonego stanowiska". A właściwie je zająłem. Zawsze miałem na względzie trzy fundamenty: Bóg, Honor, Ojczyzna. Może zabrzmi to patetycznie, ale kocham Polskę i nigdy bym Jej nie zdradził. Słowa w cudzysłowie pochodzą z opinii specjalnej, do której udało mi się kiedyś dotrzeć. Dziś po latach od odejścia z wojska śni mi się ten sam sen w różniących się nieznacznie szczegółach, lecz sens zawsze ten sam. Przygotowuję się do objęcia służby oficera dyżurnego jednostki wojskowej, mam udać się na odprawę i zaprzysiężenie wart i służb. Biegam coraz bardziej zdesperowany i szukam pasa albo mapnika lub innej części umundurowania. Budzę się w wielkim stresie.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 3 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Gaja; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-05-02
Książka o tym, jak żyło się kiedyś. Choć problemy były wtedy inne, to jednak dylematy podobne. Książka bezpretensjonalna, napisana z pasją i sercem. Autor przedstawia swoje mocne, wyraziste poglądy na świat, bez owijania w bawełnę.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Wtorek, 26 Marca 2019 roku.