pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wiosna lato jesień, zima w moich rymach

Autor książki:

Wanda Chotomska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 195x254 mm
EAN: 9788310133717
ISBN: 978-83-1013-371-7
Data: 2019-05-22
28.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To będzie wyjątkowy rok!
Wiosną z pierwiosnkiem zagramy w zielone i zajrzymy do sklepu z piegami. Latem pobiegamy na bosaka po kałużach, przygotujemy najprawdziwsze baby piaskowe i przy ognisku obejrzymy gwiazdy.

Jesienią sprawdzimy, czy parasol lilipucik urośnie od deszczu, dowiemy się, co zgubił kasztan i gdzie zamierza przespać zimę pewien niedźwiedź. Zimą usłyszymy żale schowanej w kufrze mufki i otulimy się szalikiem pełnym nut, by zakończyć rok balem w Balbalonii.

Niezwykłe wydanie zupełnie nowych i tych dobrze znanych wierszy uwielbianej przez wiele pokoleń Polaków wybitnej poetki przepięknie zilustrowane przez Ewę Poklewską-Koziełło, którego nie może zabraknąć na półce z książkami.

Tutaj wyznanie uczynię
ze wszystkich wyznań najszczersze ?
że u mnie, w moim domu
rosną wyłącznie wiersze.

Wszędzie rosną ? w całym mieszkaniu,
we framugach, futrynach, wnękach ?
każda ściana rymami kwitnie,
każda ściana od wierszy pęka.

Wanda Chotomska jest autorką ponad dwustu książek - wierszy i prozy, piosenek, audycji radiowych i utworów scenicznych. Wymyśliła najpopularniejsze postaci telewizyjnych Dobranocek - Jacka i Agatkę - sławny Order Uśmiechu, a także Dzień Taty i Dzień Dziadka. Jej imię noszą biblioteki, szkoły i przedszkola. A twórczość znają wszyscy, niezależnie od wieku. Opowiadanie Drzewo z czerwonym żaglem trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, pisane wierszem Dzieci pana Astronoma od lat są lekturą szkolną. I choć autorka najbardziej znana jest z poezji i pełnych poetyckiej magii opowiadań, napisała też kilka świetnych powieści z Pięciopsiaczkami i Kluczami do jelenia na czele. Piosenki do słów Wandy Chotomskiej śpiewały dzieci w znakomitym telewizyjnym teatrze piosenki dziecięcej Wiolinek (muzykę do nich komponował m.in. Starszy Pan Jerzy Wasowski), a trochę później - w cieszącym się wielką sławą i uznaniem harcerskim zespole tańca i śpiewu Gawęda. Ostatnio poetka pisze głównie dla poznańskich Łejerów, ale też organizuje własne widowiska dla dzieci, na przykład ogromnie popularne Kabaret na jednej nodze czy Kabaret na kółkach - Chotomska i Spółka. Jej miłość do muzyki zaowocowała też m.in. książkami Muzyka pana Chopina i Muzyka pana Szymanowskiego.

Urodziła się w 1929 r. w Warszawie, a większość dzieciństwa spędziła w wozie meblowym z wielkim napisem reklamującym firmę przewozową: B-cia Chotomscy (czyli Bracia Chotomscy), ciągnionym przez konie - jej pierwszych przyjaciół. Następnymi byli Cyganie, akrobaci, poeci. Chciała zostać aktorką, uczyła się muzyki, pracowała jako dziennikarka - ale zawsze i wszędzie była poetką. Przez kilka lat pisała razem z Mironem Białoszewskim - wiersze, scenki teatralno-kabaretowe - i pracowało się im tak dobrze, że tworzyli pod wspólnym pseudonimem: Wanda Miron. (Zofia Beszczyńska)
Ewa Poklewska-Koziełło urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.

Książka "Wiosna lato jesień, zima w moich rymach" - Wanda Chotomska - oprawa miękka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.