pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Windows PowerShell w miesiąc

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 410 s.
Wymiar: 161x226 mm
EAN: 9788328346482
ISBN: 978-83-2834-648-2
Data: 2018-10-24
90.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Windows Power Shell jest rozbudowanym interpreterem poleceń i powłoką administracyjną, dzięki której można kontrolować i automatyzować prawie wszystkie zadania systemu Windows. Power Shell powstał w 2006 roku i od tej pory sukcesywnie się rozwija. Power Shell przyjmuje pojedyncze polecenia i pozwala na pisanie skryptów do zarządzania większością serwerów Windows, takich jak Exchange, IIS i Share Point, a także usług internetowych, takich jak Azure i Office 365. Opanowanie tajników samej powłoki i związanego z nią języka skryptowego jest jednym z najważniejszych warunków bezproblemowego administrowania systemami pracującymi pod kontrolą Windows!
Dzięki temu innowacyjnemu samouczkowi i poświęcenia na naukę jednej godzinie dziennie w ciągu miesiąca nauczysz się efektywnej pracy z powłoką Power Shell! Jest to trzecie, zaktualizowane wydanie książki, w której opisano funkcje powłoki działające w systemach Windows 7, Windows Server 2008 R2 i nowszych wersjach.

Podręcznik składa się z 28 krótkich rozdziałów, a każdy z nich koncentruje się wokół paru kluczowych zagadnień. Opanowanie materiału zawartego w rozdziale powinno zająć najwyżej godzinę - w sam raz dla zabieganego specjalisty IT! Znajdziesz tu mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących poleceń i ich uruchamiania, potoków, pisania skryptów, komunikacji zdalnej, pracy na obiektach i zmiennych oraz korzystania z wyrażeń regularnych. Bardzo szybko odczujesz, że lepsza znajomość powłoki przekłada się na efektywniejsze administrowanie systemem!
W książce między innymi:
Zalety i możliwości powłoki Power Shell
Obiekty, potoki i formatowanie wyników
Mechanizm WMI i standard CIM
Zasady bezpieczeństwa w wykonywaniu skryptów
Parametryzacja skryptów
Ciekawe techniki, sztuczki i nieoczywiste rozwiązania
Skrypty w Power Shell? Znacznie szybciej, niż myślisz!
O autorach
Don Jones jest laureatem prestiżowej nagrody Microsoft MVP i pozostaje uznanym autorytetem w zakresie pracy z powłoką Windows Power Shell. Obecnie pracuje jako dyrektor programowy dla IT Ops na platformie szkoleniowej Pluralsight
Jeffery Hicks od wielu lat zajmuje się automatyzacją i optymalizacją wydajności technologii serwerowych firmy Microsoft. Został uhonorowany nagrodą Microsoft MVP. Obecnie pracuje jako niezależny autor, trener i konsultant.

Książka "Windows PowerShell w miesiąc" - Donald W. Jones, Jeffrey Hicks - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 410 stron i została wydana w 2018 r. Cena 90.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.