pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wilno. Dzieje i obraz miasta
Tytuł książki:

Wilno. Dzieje i obraz miasta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 205x275 mm
EAN: 9788379713394
ISBN: 978-83-7971-339-4
Data: 2016-04-08
58.16  89.00  30.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

O ile większość miast, świecących jak drogie kamienie w koronie dawnej Rzeczypospolitej, poszczycić się może jedną jedyną legendą założycielską, o tyle Wilno ma ich nadmiar. Nawiązując do początkowych wywodów autorów, możemy powiedzieć, że książka ta traktowała będzie o mieście - stolicy bałtyckich legend. Brzmi to może niezwykle egzaltowanie i ociera się o grafomanię, ale jak wiadomo w każdej legendzie jest źdźbło prawdy. Każdemu, kto odwiedza Wilno, jawi się ono jako perła baroku poprzetykana gdzieniegdzie spóźnionym, do zachodniej Europy, gotykiem. Upstrzone wielością kamienic nie ma centralnego rynku, który dla lokowanych wówczas miast wyznaczał jestestwo, punkt odniesienia. Spotykamy natomiast liczne ślady sięgania do wzorców antycznych, czego doskonałym przykładem jest chociażby miejscowa katedra.

Publikacja składa się z 21 bogato ilustrowanych rozdziałów ulokowanych w ramach dwóch zasadniczych części: Historia Wilna i Spacer po Wilnie. Autorzy, opracowując ten niezwykły album, wykonali tytaniczną pracę. Uraczyli nas mnóstwem informacji, znanych i nieznanych epizodów z dziejów miasta i życia wielkich jego mieszkańców. Zostały zaprezentowane w sposób bezpretensjonalny, autentyczny, często "od serca".

Książka "Wilno. Dzieje i obraz miasta" - Ryszard J. Czarnowski, Eugeniusz Wojdecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r. Cena 58.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ryszard J. Czarnowski, Eugeniusz Wojdecki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tajemnice Gór Izerskich - okładka książki

Tajemnice Gór Izerskich

Janusz Skowroński
Solidarność Walcząca - okładka książki

Solidarność Walcząca

Krzysztof Brożek, Grzegorz Surdy
Produkty podobne: