pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Więzy krwi. Seria: Reportaż

Autor książki:

Jean Hatzfeld

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788380495685
ISBN: 978-83-8049-568-5
Data: 2017-09-18
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Francuski reporter Jean Hatzfeld, autor trylogii o rwandysjkim ludobójstwie, kilkanaście lat po bratobójczej wojnie wraca do Rwandy, by oddać głos drugiemu pokoleniu traumy - dzieciom ocalałych Tutsi i uwięzionych Hutu.

"Więzy krwi" to poruszające świadectwa tych, którzy choć odziedziczyli bolesne wspomnienia, starają się pogodzić z losem. W miejscu, "gdzie mądrość ucierpiała z powodu braku starszych pokoleń", a podświadoma chęć zemsty miesza się z dziecięcą naiwnością, Hatzfeld ukazuje, że wspólne przepracowanie przeszłości pomaga z nadzieją spoglądać w przyszłość tym, którzy nie mieli wpływu na traumatyczną historię.

"Nieprawda, że życie po ludobójstwie wszędzie wygląda tak samo. Dzięki tej rozdzierającej książce dowiecie się, jak wyglądało ludobójstwo w raju na ziemi i jakie kłopoty z pamięcią o nim mają ci, co przeżyli." Adam Szostkiewicz, "Polityka"
"Piąta książka Jeana Hatzfelda na temat ludobójstwa dokonanego w 1994 roku w Rwandzie, jego skutków, jego obecności w pamięci ocalałych, zabójców, dziś także w pamięci drugiego pokolenia. "Więzy krwi" to kontynuacja, a zarazem nowy etap w twórczości pisarza." Macha Séry, "Le Monde des Livres"
"Pytanie o prawdę obsesyjnie powraca w rodzinnych rozmowach. Czy rodzice chcą naprawdę wszystko opowiedzieć, a dzieci naprawdę chcą wszystkiego wysłuchać?" Marie-Laure Delorme, "Le Journal du Dimanche"

Książka "Więzy krwi. Seria: Reportaż" - Jean Hatzfeld - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2017 r.