pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wierzyliśmy jak nikt

Autor książki:

Rebecca Makkai

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 624 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788367891028
ISBN: 978-83-6789-102-8
Data: 2023-09-06
42.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Epicka powieść o przyjaźni i odkupieniu w obliczu tragedii, finalistka nagrody Pulitzera oraz National Book Award, a przy tym jedna z najważniejszych książek ostatnich lat wg New York Timesa, The Washington Post i Entertainment Weekly. W 1985 roku młody Yale Tishman, dyrektor rozwoju chicagowskiej galerii sztuki, zamierza namieszać w środowisku amerykańskiej bohemy, wprowadzając na wystawę zbiór nadzwyczaj udanych obrazów z lat 20. Jego kariera zdaje się kwitnąć, ale wokół AIDS zbiera okrutne żniwo - przyjaciele Yale a jeden po drugim umierają i wkrótce zostaje on niemal zupełnie sam.

Trzydzieści lat później Fiona, przyjaciółka Yalea, próbuje odnaleźć w Paryżu swoją zaginioną córkę. Zatrzymuje się na pewien czas u starego przyjaciela, znanego fotografa, który przed laty uwiecznił chicagowską epidemię. Z czasem kobieta zdaje sobie sprawę, w jak wielkim stopniu wydarzenia sprzed lat mogą ukształtować nas samych i nasze relacje z najbliższymi.

Losy Yalea i Fiony przeplatają się na przestrzeni lat, zabierając tym samym czytelników w rozdzierającą podróż przez lata osiemdziesiąte aż po chaos czasów współczesnych. Porywająca opowieść... Nie oderwiecie się od tej książki.

Michael Cunningham
Wciąga i urzeka.

Tea Obreht

Książka "Wierzyliśmy jak nikt" - Rebecca Makkai - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2023 r. Cena 42.03 zł. Zapraszamy na zakupy!