pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wiersze wybrane (+ CD)

Autor książki:

Tomasz Różycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: A5
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 226 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788365614193
ISBN: 978-83-6561-419-3
Data: 2018-10-25
38.87  55.00  16.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Tomasz Różycki jest jednym z najwybitniejszych poetów swojego pokolenia. Jego wiersze - doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie, mówią rzeczy przejmujące i ważne, dotykają realnego świata, opatrują jego rany. Są świadectwem siły słów właściwie użytych. Pokazują, że polszczyzna może stać się mową czegoś, co powinno zostać powiedziane, co jest konieczne jak oddech, ale wymyka się naszym codziennym - udręczonym i ogłupiałym - słowom.

Publikacja jest edycją autorskiego wyboru wierszy pochodzących ze wszystkich tomów lirycznych wraz z płytą rejestrującą głos Tomasza Różyckiego.

Książka będzie stanowiła kontynuację kolekcji Wydawnictwa a5 złożonej z tomów poetyckich z audiobookami. W serii ukazały się wybory Wisławy Szymborskiej, Julii Hartwig, Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego, Adama Zagajewskiego, Jerzego Kronholda i Ewy Lipskiej. Są to tomy w twardej oprawie i na szlachetnym papierze, z dodatkiem płyt CD, na której wybrane przez siebie wiersze czytają sami autorzy ( wyjątkiem jest tom "Wierszy zebranych" Stanisława Barańczaka, którego utwory czyta Marek Kondrat). Cykl ten stanowi prezentację klasyków polskiej poezji współczesnej, mówiących własnym głosem. W przenośni - bo każdy tom jest osobistym wyborem wierszy i dosłownie - bo usłyszymy ich własne niepowtarzalne interpretacje.

Książka "Wiersze wybrane (+ CD)" - Tomasz Różycki - oprawa twarda - Wydawnictwo A5. Książka posiada 226 stron i została wydana w 2018 r. Cena 38.87 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]