pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wielki Atlas Ciot Polskich

Autor książki:

Michał Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Korporacja HA!ART
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788362574636
ISBN: 978-83-6257-463-6
Data: 2012-07-18
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wielki Atlas Ciot Polskich stanowi komiksową adaptację Lubiewa - głośnej powieści Michała Witkowskiego, opublikowanej po raz pierwszy pod koniec 2004 roku nakładem Korporacji Ha!art. Utwór ten wszedł już do kanonu najnowszej polskiej literatury. Celem niniejszej antologii nie było jednak stworzenie bryka z klasyka, raczej oddanie ducha pierwowzoru - za pomocą możliwie szerokiego zakresu środków oferowanych przez medium opowieści graficznej.

Atlas to ukłon w stronę całkiem już bogatej tradycji polskiego komiksu obyczajowego, sięgającej co najmniej czasów magazynu Szpilki i obejmującej m.in. dokonania zaangażowanych twórców sceny anarchistyczno-punkowej, rysowników z kręgu magazynu Produkt, artystów związanych z galerią i czasopismem Raster oraz rosnącej wciąż grupy internetowych komentatorów. Z polską codziennością mierzy się również najmłodsze pokolenie komiksiarzy, a efekty ich pracy możemy oglądać m.in. na kartach niniejszej książki, stanowiącej sugestywny, choć daleki od dosłowności obraz epoki polityczno-obyczajowej transformacji. Podobnie jak u Witkowskiego jest to obraz nieoczywisty - stanowi on w końcu wypadkową wrażliwości autorów reprezentujących różne środowiska i strategie twórcze.

Mozaika rozmaitych mediów (rysunek, malarstwo, grafika cyfrowa, kolaż, fotografia), konwencji (od realizmu, przez groteskę, aż po pogranicze abstrakcji) i stylów (od barokowej ekspresji po konceptualną dyscyplinę) układa się tu również w zmysłowy wielogłos na temat natury samej opowieści i niejednoznacznej roli, jaką pełni w niej narrator.

Kuba Woynarowski

Książka "Wielki Atlas Ciot Polskich" - Michał Witkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Korporacja HA!ART. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]