pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Fynf und cfancyś

Autor książki:

Michał Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK Literanova
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788324071494
ISBN: 978-83-2407-149-4
Data: 2019-11-28
39.76  49.99  10.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wiedeń ma być spełnieniem marzeń Dianki o raju. Poszukiwania szczęścia rozpoczyna od męskiego szaletu, w którym najłatwiej zarobić. Spotyka pewnego Polaka o tajemniczym pseudonimie "Fynfundcfancyś".

Jeden z najlepszych polskich pisarzy współczesnych powraca do literackich korzeni i swoich ulubionych postaci z osławionego "Lubiewa". Najnowsza powieść Michała Witkowskiego z cierpkim humorem przedstawia grozę codzienności i niedyskretny urok lat dziewięćdziesiątych.

"Opowieść gdzieś pomiędzy Palahniukiem, "Dziećmi z dworca Zoo", Jelinek a tradycją prozy obyczajowej dwudziestolecia".

Michał Witkowski
"Historia, która skrzy się i mieni blichtrem upadającej kultury, ale też ściąga w dół w klejące się stacje metra, szemrane bary, czy puste smutne ulice, których martwotę podkreślają tylko sklepowe witryny jaśniejące ścianą rolexów czy cygar. I tak do końca nie wiadomo czy ten cały świat to kraina z Księgi tysiąca i jednej nocy czy raczej Mordor. To współczesna opera buffa, gdzie komizm recytatywów i arii płynnie przechodzi w jęk rozczarowania i skowyt krzywdy".

Szymon Kloska
"Książka, która ma wszelkie walory potoczystej gawędy, pełnej najróżniejszych awantur, wiedzionej z właściwym Witkowskiemu wielkim językowym szwungiem, z miejsca wciągającym w obręb przedstawianego świata".

Marcin Sendecki
"To książka nie tylko o pryszczatych chłopakach oddających się za kasę bogatym, starym dziadom. To książkach o nas. O nas wszystkich".

Piotr Kofta
Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Książka "Fynf und cfancyś" - Michał Witkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK Literanova. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2019 r. Cena 39.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]